KAS TEADSID: 22 kasside ebatavalist käitumisviisi viimaks selgedKAS TEADSID: 22 kasside ebatavalist käitumisviisi viimaks selged
Pixabay.com

Ühe vana ütluse kohaselt on kassid peaaegu hullud. Kui oled oma elu särtsaka iseloomuga kaslasega juba mõned aastad jaganud, võid olla täiesti harjunud mõndade ebatavaliste kasside käitumisviisidega.

Küünte närimine

On mitu põhjust, miks sinu nurruv kaaslane oma küüsi närida võib. Üks võib olla, et ta vajab juba meeleheitlikult lõikust ja tema viis seda sulle “öelda” on ise oma küünte “lõikamine”. Teiseks: ta on ärevil kass, kellel on halb harjumus. Just nagu inimesed närivad küüsi, kui nad on närvilised või neil on igav, teeb seda ka sinu kass. Kuna seda harjumust võib olla raske murda, püüa leida probleemi tuum ja selgita välja, kas stress on tõepoolest see, mis teda oma küünte kallale ajab.

Tiigri silm

Kui sinu kass vaatab sind ülikurja, justkui tiigri pilguga või jõllitab intensiivselt midagi muud, ole ettevaatlik! Ta on tõenäoliselt iga hetk valmis mõne märgatud saagi poole sööstma. Kaslastele meeldib oma ohvreid enne rünnakut uurida, et teha kindlaks, et kui nad on viimaks valmis hüppama, saab see olema ka heal põhjusel. Kui sa just ei soovi, et sinu kass kõikvõimalikele kodus olevatele objektidele hüppab, lase tal oma loomulikke instinkte harjutada.

Ootamatu spurt

Kas sinu kass hüppab vahel ootamatult diivanilt maha ja jookseb metsikul kiirusel? Kartmiseks pole põhjust. Sinu kass, kes muide võib joosta kuni 49 kilomeetrit tunnis, teeb lihtsalt trenni! Enamikel kodukassidel on tohutul hulgal üleliigset energiat, mis neisse koguneb ning mida nad aeg-ajalt kulutama peavad. Kui sa ei treeni oma karvast sõpra regulaarselt, võiksid kaaluda temaga pikema aja jooksul mängimist või ka jalutamist, et vältida ootamatuid sööstjookse ühest toast teise.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare