Miks kass nii väga minu otsas magada armastab?

 (1)

Miks kass nii väga minu otsas magada armastab?
Pixabay

"Väga stressirohkel ajal minu elus, hakkas mu pikakarvaline kass, Apple minu pea otsas magama. Igal ööl keeras ta end mu pea ümber kerra nii, et uinusin musta-kollase-valgevöödilist öömütsi peas kandes," meenutab dr Mary Fuller. Miks kass nii tegi?

Kas ta püüdis lohutada või kas on üldse mingi kindel põhjus, miks kassid kuuvalgel voodisse ronivad? Kuni teadlased kord kasside mõtted lahti kodeerida suudavad, siis seniks saame me ainult oletada. Mis sellist käitumist ajendada võib?

Kehasoojus
Üks võimalikest seletustest on see, et kasse meelitab ligi meie keha soojus. Kui puudub kaminatuli või muu kütteseade, mille kõrval end kerra tõmmata, võib meie keha samahästi sobida. Arvestades, et enamik meie kehasoojusest kaob just pea kaudu, võib see olla kassi öise magamisasendi taga peituvaks motiiviks.

Lõhn
Kuna kassidel on meist palju parem lõhnataju, on ka võimalik, et nad jõuavad meie voodisse oma nina järgides. Võib-olla pakub nende omanike tuttav lõhn neile turvatunnet ja rahulolu.

Hormoonid
Ehkki uuringud on näidanud, et koerad eritavad omanikega kokkupuutel mõnusat armastusehormooni oksütotsiini, siis kasside osas pole veel ühest otsust langetatud. On siiski võimalik, et ka nemad tunnevad end meie kaela ümber kerra keerates hormoonidest tingitud armastust.

Seotud lood:

Võib-olla teevad nad seda armastusest
Viimaseks võimaluseks, mis meile kõigile kindlasti meeltmööda oleks, on see, et nad poevad meile kaissu lihtsalt seltskonna pärast. Võib-olla kassid siiski armastavad meid.

Loe veel

Allikas: vetstreet.com

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare