Miks kassid justkui meelega asju ümber ajavad?


Miks kassid justkui meelega asju ümber ajavad?
Shutterstock

Kassiomanikud teavad, et mänguhoos kassi on raske peatada: saba seljas jookseb vurruline mööda korterit, hüppab hooga diivanile, seejärel teeb kiire hüppe riiulile, kust ajab maha mõne lillepoti või vaasi, kuid sellest hoolimata spurdib kass enda järel kaost maja jättes täiskiirusel edasi. Kuida alati ei aja kassid asju maha mänguhoos, vaid nad võivad seda teha ka sihilikult.

Jahisaagiga mängimine on kaslastele omane. Kui sinu kass käpaga mõnd väikest esest käpa huvitatult katsub, harjutab ta oma kiskjaoskusi - kassi instinktid ütlevad, et ese võib olla nende jahisaak.

Seetõttu pakubki kassile lõbu esemeid käpaga müksata ning vaadata, mis juhtub.

Kuid kassil võib olla komme väiksemaid esemeid käpaga põrandale lüüa ka näiteks siis, kui ta tunneb vajadust tähelepanu järele. Kui kass õpib ära, et esemete käpahoobiga põrandele paiskamine paneb inimesed talle tähelepanu pöörama ja tegutsema, võib ta seda teha meelega, et enese olemasolust märku anda. Näiteks võib ta oma soovidest märku anda siis, kui oled unustanud tema toidukaussi täita.

Ka igavus võib olla põhjus, miks kass halbu harjumusi omandab. Kui kassil on igav, lõbustab ta end ise, ning asjade riiulilt või laualt maha kukutamine pakub talle meelelahutust.

Kui kassil on asjade kukutamise komme juba tekkinud, siis riiulitel asetsevad meened, pisiesemed ja pildiraamid on talle justkui väljakutseks.

Ega muud lahendust polegi, kui kõik kergestipurunevad või emotsionaalse väärtusega esemed kassi eest ära panna.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare