Miks minu kass niivõrd palju näub?

 (2)

Miks minu kass niivõrd palju näub?
Pixabay

Häiriv ja väga sage nutt ning näugumine kassil võib olla oluliseks ohumärgiks, mida tasub kindlasti tähele panna.

Sinu kassi kontrollimatu ja liialdane näugumine ja nutt kohatutel kellaaegadel päeval või öösel võib tuleneda valust või mõnest lemmikut painavast haigusest. Samuti võib eaka kassi puhul tegemist olla kuulmise halvenemisega või kognitiivsete funktsioonide häiretega.

Kognitiivsete funktsioonide häired on sageli seotud ka kassi öise ringi uitamise ja rahutusega. Öösel ringi uidates kass tihti ka näub, on rahulolematu ja eksinud ilmega.

Liialdane näugumine võib olla seotud ka käitumisprobleemidega, mida on õnneks võimalik muuta. Aktiivsetel kassitõugudel võib liialdane näugumine tuleneda igavusest või tähelepanu vajadusest. Samuti võib emastel kassidel rahutust ja üleliigset näugumist esineda jooksuaja perioodil ning isastel siis, kui nad läheduses emase jooksuaja lõhnu tajuvad.

Miks minu kass nii palju näub?

  • Meditsiiniline põhjus: haigus, valu, ebamugavus
  • Ärevus või konflikt
  • Territoriaalne
  • Sotsiaalne või tähelepanu otsiv
  • Stressist ja ärevusest tingitud näugumine – üldjuhul esineb, kui loom eraldatakse omanikust, oma emast või on seotud leinaga
  • Paaritumine või jooksuaja ning hormoonidega seotud käitumine
  • Tõug - tõule omane käitumine
Seotud lood:

Kui liigne häälitsemine on sinu kassi puhul ebatavaline ning seda ei ole varem esinenud, siis pöördu esmalt loomaarsti poole, et välistada haigused või valu. Seejärel saad mure lahendamiseks pöörduda käitumisspetsialisti poole. Väga oluline on esmalt välistada erinevad terviseprobleemid või -riskid, mis häälekat näugumist põhjustada võivad.

Allikas: petmd.com

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare