Spetsialist selgitab: Uue teooria kohaselt arvab sinu kass, et ka sina oled hiiglaslik kass, kellega eluaset jagada

 (5)

Spetsialist selgitab: Uue teooria kohaselt arvab sinu kass, et ka sina oled hiiglaslik kass, kellega eluaset jagada
Pixabay.com

Kui sa arvad, et oled oma kiisupoja jaoks emafiguur, kes tema eest igapäevaselt hoolt kannab, siis paraku sa eksid. Tegelikult oled sa oma kassi jaoks vaid seletamatult suur kass, kes temaga eluaset jagab.

Kui sul on kodus kass, siis ilmselt arvad sa, et oled temale kui kasuema, kes tema eest igapäevaselt hoolt kannab. Kahjuks näeb sinu kass teie suhet hoopis teise nurga alt, kirjutab bioloog Dr. John Bradshaw oma uues raamatus “Cat Sense”. Su kass arvab, et sa oled hiiglaslik ja sõbralik kass.

Bradshaw, kes on uurinud kodustatud loomade käitumist juba üle kolmekümne aasta, toob avalikkuse ette mõned köitvad seletused, miks kassid käituvad nii, nagu nad inimeste seas käituvad.

Kassid ei ole aretatud täitmaks mingit kindlat funktsiooni. Kui koer on aretatud inimest abistama, siis kass on lihtsalt armas perelemmik. Koer on paremini kodustatud lemmikloom kui kass. Kassi suhet inimesega juhib suuremal määral loomulik instinkt kui õpitud käitumine.

Pixabay.com
Seotud lood:

Kas sinu kass mudib sind käppadega sind või teeb sama liigutust näiteks voodi peal? Looduses on antud liigutus mõeldud kassipoja emale. Kassipoeg mudib nende liigutustega ema kõhtu saates sellega sõnumi, et organism piima juurde toodaks. "Kui kass seda vastu inimese kätt või jalga teeb, siis tähendab see, et ta kohtleb sind kui teist kassi. See on selgeim viis, mille kaudu kass oma kiindumust sinu vastu üles näitab,” selgitab Bradshaw.

Loe veel

Surnud looma tuppa toomine tähendab hoopis seda, et kass otsib turvalist kohta, kus oma saaki süüa. Kui nad aga oma püütud saaklooma maitsevad, avastavad nad, et omaniku poolt antud toit maitseb palju paremini ja nii jääbki surnud rott keset elamist vedelema.

Järgmine kord, kui sa oma kassi armsaks lapseks või beebiks kutsud, siis mõtle, et sinu kass peab sinust hoopis lugu kui oma meeldivast toakaaslasest, kes on seletamatul kombel lihtsalt väga hiiglaslik.

Allikas: Time

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare