Mustadel kassidel on sageli imeilusad kollased silmad. Selle põhjus on melaniinis. Melanismi vastand on albinism - osaline või täielik värvaine ehk pigmendi melaniini puudumine.

Sa võid kassile peale vaadates arvata, kui vana ta on. Samamoodi nagu inimesed lähevad vanusega halliks, ilmuvad musta kassi kasukasse aja jooksul valged karvad.

Mustadel kassidel vaheldub karva värvus. Päikeseselisel suvel, kui musta värvi kass saab palju õues viibida, võib tema kasukas pruunikaks pleekida. Selle üle, et kass pruuniks jääb, ei tasu muretseda, sest sügisel saab kiisu tagasi oma ilusa läikiva musta kasuka.

Teadlased on läbi uuringute kindlaks teinud, et mustad kassid on võrreldes teiste kassidega tugevama immunsüsteemiga. Näiteks on nad vastupidavamad kasside immuunpuudulikkuse viirusele (FIV).

“Vaatamata sellele, kui toredad on mustad kassid, on kahjuks mustad kassid need, kes peavad varjupaikades kõige kauem oma perekonda ootama. Tegelikult ei puuduta see probleem ainult süsimusti kasse, keda on võrreldes teiste kassidega arvukuselt suhteliselt vähe, aga just neid kiisusid, kelle mustas kasukas on mõned valged täpid või laigud. Eriti õnnetu on lugu siis, kui see kiisu juhtub olema lühikarvaline. Iga kiisu tahab armastavat kodu ja kassi tasub valida eelkõige iseloomu ja sobivuse, mitte välimuse järgi. Te ju soovite, et teil oleks pereliikmega hea olla ja seda pikkadeks aastateks,” sõnab Eesti Loomakaitse Seltsi kommunikatsioonijuht Mariann Prooses.

“Kui aga olete omale mustakarvalise või mõnda muud värvi hea sõbra leidnud, siis tuleks lasta talle ka kiip paigaldada, mis tagab, et lemmik kadumise korral taas üles leitakse ja ta saab leida tagasitee koju. Veel oktoobri lõpuni saab kümnes eesti loomakliinikus kiipida oma lemmikuid tavapärasest hinnast soodsama hinnaga. Lisainfot kliinikute ja hindade kohta leiate Eesti Loomakaitse Seltsi kodulehel ja Facebooki-lehel,” julgustab Prooses kõiki peremehi oma lemmikuid soodsama hinnaga kiipima.

Ilusat musta kassi päeva!