Mida teha, kui sa ei taha, et koer käiks diivanil või voodis? Kuidas teda ümber õpetada?Mida teha, kui sa ei taha, et koer käiks diivanil või voodis? Kuidas teda ümber õpetada?
Pixabay

Koertele meeldib pehme peal magada nii nagu inimestelegi. Samuti meeldib neile olla inimesega samal tasemel ja nautida seda hellust ja pai, mida sa diivanil telerit vaadates talle jagad. See teeb aga sageli koera diivanilt või voodist eemale hoidmise keeruliseks.
Kui sa tunned, et tegid koera diivanile lubamisega vea ja enam teda sinna ei soovi, siis on sul alati koer võimalik ümber õpetada. Toimi allolevate nippide järgi.

Alusta sellest, et aja ta iga kord diivanilt maha, kui teda seal märkad. Tee seda õrnalt ning ära karistada teda diivanil olemise eest. Pea meeles, ta on harjunud, et tohib seal käia. Kui tegemist on väga väikese koeraga, siis võta ta õrnalt sülle ja aseta maha.

Hoia oma lemmikul silma all ja reageeri koheselt, kui näed koera diivanil või sinna hüppamas. Mida kiiremini sul õnnestub ta diivanilt maha ajada, seda lühem on see aeg, mil ta pehmel diivanil magamist nautida saab. See teeb soovimatu käitumismustri murdmise lihtsamaks.

Kindlasti hoolitse selle eest, et su koeral oleks olemas alternatiivne magamiskoht. See võiks olla sinu läheduses, et ta ei tunneks end üksikuna. Sageli tahavad koerad saada osa pere koosviibimistest ja melust, mistõttu magamisase võiks olla samas ruumis, kus pere kõige enam on. Ilmselt kujuneb selleks elutuba.

Kui sa koera diivanilt maha tõstad, siis julgusta teda oma magamisasemele puhkama minema. Kiida teda rahulikult ja aseta magamisasemele maius, kui ta sinna ise läheb. Ole järjekindel. Kui sa ei soovi, et koer diivanil käiks, siis ära luba tal seal olla ka ainult esikäppadega või sinu süles. Ära murdu, lubades teda ikkagi vahel diivanile.

Seotud lood:

Koera on võimalik väga edukalt õpetada ka diivanil käima sinu märguande peale. See tähendab seda, et koer õpib enne diivanile hüppamist sinult selleks luba küsima. Koeral kujuneb välja arusaam, et diivan on sinu oma ja see on koht, mida sa oled valmis temaga jagama siis, kui sa tunned nii.

Kui koeral on varasemalt välja kujunenud harjumus diivanil oma äranägemise järgi käia, olenemata sellest, kas ta tuli äsja õuest ja tahab poriste käppadega sind tervitama tulla või sirutab ta end täies pikkuses välja, arvestamata, et pererahvas tahaks ka diivanil istuda, siis on parim viis see käitumine kategooriliselt lõpetada.

Allikas: pets.thenest.com

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare