Milline julmus! Omanik oli jätnud nälginud koera lumehange lõppu ootama

 (16)
Milline julmus! Omanik oli jätnud nälginud koera lumehange lõppu ootama
Facebook

Ei oska öelda, mis mõtted peitusid koeraomaniku peas, kes jättis sel nädalal oma kõhna ja nälgiud koera lumme surema. Õnnetu olemisega bordoo dogi oli end Birminghami linna lähedas salus külmas kerra tõmmanud ja leidjate sõnul ei oleks koer enam uut ööd üle elanud.

Elsa nimeline koer kaalus vaid 17kg, mis on poole vähem, mida selle tõu puhul normaalseks peetakse. Kogenud varjupaiga töötaja Lin Reeves’i sõnul ei ole ta 30 aasta jooksul kordagi ühtegi looma nii halvas seisus näinud. See, et koer üldse elus oli, oli tõeline ime. Rääkimata, et ta suutis päevi hanges külma trotsida ja leidjate saabumiseni elus püsida.

Kui kurvas seisus Elsa pildid sotsiaalmeediasse jõudsid, oli ka suur hulk inimesi, kes enda abi soovisid pakkuda. Kaastundlikke abistajaid oli nii kohalikke, kuid ka suisa Lõuna-Aafrikast. Ööpäevaga kogunes Elsa abistamiseks 4500 eurot ja oli mitmeid neid, kes pakkusid lahkelt koer enda juurde võtta.

Hetkel on koer jätkuvalt varjupaiga hoole all, kus tema tervist jälgitakse. Erinevate testidega püütakse mõista, kas koera närb olek on ehk kuidagi seotud tema tervisega, või on tegemist jõhkra väärkohtlemisega. Kui looma tervis näitab ka edaspidi paranemise märke, siis avaldasid varjupaiga töötajad lootust, et peagi on Elsa valmis ka uue perekonna juurde minema. Loodetavasti ka juba enne jõulupühi.

Küll ei ole teada midagi Elsa eelmisest omanikust. Kuid koera pilti levitatakse ja teda püütakse leida. Õiglus peab olema jalgele seatud.

Kui soovid Elsale kaasa elada, saad seda teha talle pühendatud Facebooki lehel

Allikad: facebook. com, twitter.com, petrescuereport.com

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare