Pühad tulekul: 10 asja, mida lemmikloomaomanikuna tähele tasub panna

 (1)

Pühad tulekul: 10 asja, mida lemmikloomaomanikuna tähele tasub panna
Pixabay

Kauaoodatud lihavõtted on ukse ees ja kevad hakkab lõpuks ometi ilmet võtma. Olenemata sellest, et lihavõtted on ilus, rõõmus ja värviline aeg, ei tasu seejuures ära unustada pere neljajalgseid. Tuletame meelde, milliseid ohtusid munadepühad meie lemmikutele kujutada võivad.

“Lihavõtted on aeg, mil koju tuuakse ilusaid, teistsuguseid ja värvilisi asju. Maiustamiseks on head näiteks šokolaadist jänesed, kodu kaunistamiseks sobivad erinevad plastikust esemed, tehislik muru, taimed jne. Kahjuks võivad paljud neist sinu neljajalgsele ohtlikuks osutuda,” räägib veterinaar Dr. Brittin Ross.

Ülal mainitud esemed võivad allaneelamisel lemmiklooma tervisele ohtlikud olla ja veterinaar soovitab selle ennetamiseks sellised esemed ja maiustused lemmikloomale kättesaamatus kohas hoida. Kuid kui tundub, et loom on midagi siiski kätte saanud, siis tasub tal silm peal hoida. Oluline on teada, mida sellisel puhul lemmiklooma juures jälgida ja milliste sümptomite ilmnemisel on aeg veterinaari poole pöörduda.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare