TOP 10 | Viisid, kuidas koerad meiega suhelda püüavad

 (1)
TOP 10 | Viisid, kuidas koerad meiega suhelda püüavad
Pixabay

Koerad kasutavad suhtlemiseks nägu ja kehakeelt täpselt nagu inimesedki. Ent kuna koertel on neli jalga ja saba, on nende kehakeel meie omast vägagi erinev. See, kui võtad aega oma koera liigutuste ja tegevuste jälgimiseks, aitab kaasa sinu ja su lemmiku rahulolule, võimaldades sul märgata ta stressi või ebamugavustunnet ning reageerida võimalikele probleemidele enne, kui need tõsisemaks muutuvad.

Siin on 10 peamist viisi, kuidas koer sinuga igapäevaselt suhelda püüab. Ära maga neid maha!

Signaalid, mida sa koera näost välja lugeda võid:

Silmside

Pixabay

Koerad suhtlevad oma nägude abil väga vaevumärgatavalt, eriti just silmadega. Koerapoolne pidev silmside on tema viis oma usaldust ja kiindumust välja näidata. Mõtle sellest kui tagasihoidlikust armastuseavaldusest. Teisalt on silmside vältimine märk, et su koer tunneb end ebamugavalt või on hirmul.

Seotud lood:

Keelega limpsamine

Märkad, et koer liigutab keelt kiiresti sisse-välja, kui kavatsed teda noomida. See tähendab, et su koer kogeb stressi ja ebakindlust sinu suhtes. Ta on ärev ja ei pruugi aru saada, miks sa nii kuri oled. Selline keelekasutus näitab alandlikkust, ebamugavust ja hirmu.

Aevastamine ja haigutamine

Pixabay

Koerad püüavad mõnikord meiega suhelda, aevastades ja haigutades täiesti ilmaasjata. Asjatu aevastus või haigutus tähendab, et su koeral on ebamugav ja ta on stressis. See võib tihtipeale juhtuda uute lemmikloomade või inimeste seltsis. Uskuge või ei, aga ka inimesed teevad sama, kui end ebamugavalt tunnevad! See võib tekitada segadust, sest koerad haigutavad ka siis, kui end sinu seltsis hästi tunnevad. Nii et jälgi, kas koer haigutab asjatult talle võõras olukorras.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare