Ülekaalulisus vohab ka lemmikute seas: 11 fakti loomade rasvumisest, mida sa varem ei teadnudÜlekaalulisus vohab ka lemmikute seas: 11 fakti loomade rasvumisest, mida sa varem ei teadnud
Foto: Wikimedia Commons

Ilmselt teab iga meie lugeja vähemalt üht tuttavat või sõpra, kellel on kodus ülekaaluline lemmikloom. Rasvumine on saanud suurimaks ohuks, mis lemmikloomade tervist varitseb. Dosomething pani kirja 11 fakti lemmikloomade ülekaalulisuse kohta, mille nüüd ka oma lugejateni toome. Aeg tegutseda, see on sinu lemmiku tervis!

1. Lähtudes andmetest, mida on laiema avalikkusega jaganud loomade ülekaalulisuse vastu võitlevad ühendused, on ainuüksi Ameerikas 53 protsenti täiskasvanud koertest ja 55 protsenti kassidest rasvunud või ülekaalulised.

2. 22 protsenti koeraomanikest ja 15 protsenti kassiomanikest ei tunnista probleemi ning väidavad, et nende ülekaalulise lemmiku kaal on täiesti normaalne.

3. Nii nagu inimeste rasvumine on hakanud maailmas vohama, on ka ülekaalulistest lemmikutest uus normaalne nähtus saanud.

4. Kassid, kes kaaluvad 10-20% oma ideaalkaalust rohkem, on juba ülekaalus. Kui see protsent on veel suurem, on tegemist juba raskekujulise rasvumisega.

5. Loomaarstid on täiesti veendunud, et loomade ülekaalulisus sõltub suuresti nende „kutsika-aastatest“.

Seotud lood:

6. Kodus peetavate lindude suurimaks tervisehädaks on ülekaalulisus. Inimesed hoiavad lindudel kogu aeg toiduanumat noka ees ja nii ei pea sulelised enam kõhu täitmiseks vaeva nägema.

Loe veel

7. Lemmikloomade kaalu alandamiseks on välja töötatud spetsiaalsed tooted. Niisama toiduportsjonite ootamatu vähendamine võib uued tervisehädad tekitada ja seega kokkuvõtteks veel suurema kahju teha.

8. Kui su lemmikloom on ülekaaluline või rasvunud, võib see põhjustada artriiti, suhkruhaigust, kõrgvererõhutõbe, neeruhaiguseid, vähki, südame- ja kopsuhaiguseid ja teisigi probleeme.

9. Uuringud näitavad, et ülekaalulisus röövib koera elust vähemalt kaks aastat.

10. Kuidas kontrollida, kas su lemmikloom on ülekaaluline? Õiges kaalus loomal on kõht pigem „sissepoole kaardus“ ja kenasti trimmis ning tema roided peaks kerge paituse ajal tunda olema. Kui nende tundmiseks peab omanik looma küljelt tugevamalt vajutama, siis on tegemist ülekaaluga.

11. Loomaarstid kontrollivad lemmikute ülekaalulisust kindla etteseatud valemi abil. Nad analüüsivad looma keha poolt ladestatud rasva hulka ning sellest lähtuvalt selgitavad ka välja, kas tal on vaja kaalu langetada või mitte.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare