10 ohtlikumat loomariigi esindajat, keda ei tasu vihaseks ajada

 (2)
10 ohtlikumat loomariigi esindajat, keda ei tasu vihaseks ajada
Foto: Flickr.com/zenilorac

Lõvid, karud ja haid on tõenäoliselt need, kes meile pähe turgatavad, kui keegi ohtlikke ja hirmuäratavaid loomi nimetab. Muidugi, teatud olukorras võivad need isendid rünnata, aga mis puutub tõeliselt ohtlikesse loomadesse, siis alati ei mängigi rolli ainult hirmu tekitavad hambad ja võimsad küünised.

Padrunsipelgas

Nende putukate hammustus ei ole tappev, aga see on nii valus, et lausa halvab. Ega ilmaasjata loeta seda kõige valusamaks putukahammustuseks. Valu on nii tugev, et seda võib võrrelda pistikupesast saadud elektrilöögiga.

Foto: Wikimedia Commons

Lehm

Inimene, kes farmis ei tööta, ei pea muretsema, et piimaandjad võiksid eluohtlikud olla, sest statistika näitab, et lehmade läbi saavad hukka põhiliselt farmitöötajad. USAs tapavad lehmad 20 inimest aastas. Lehmad on jõulised, kiired, kaitsevad kiivalt oma territooriumi ja võivad inna- ja poegimisajal olla ettearvamatud.

Foto: Wikimedia Commons
Seotud lood:

Humboldti suurkalmaar

Kui need suured kalmaarid 2009. aastal ilmusid hulgakesi San Diego randadesse, sundis see isegi kõige kogenenumaid sukeldujad veest lahkuma. Sukeldujad teatasid, et elukad segavad ja ajavad oma kombitsad ümber sukeldumisvarustuse. Humboldti kalmaaride meelevalda jäämine võib olla koguni eluohtlik, sest nende nokasarnane elund on nii terav, et võib lõikuda isegi sügavale lihastesse ja luudesse.

Foto: Wikipedia

Kuningkobra

Kuningkobrad tavaliselt häbelikud ja väldivad inimesi, aga kui neid häirida, muutuvad väga agressiivseks. Kuningkobrat peetakse kõige surmavamaks maoks. Kogus närvimürki, mida nad ühe hammustusega võivad eraldada, on piisav, et tappa 20 inimest või isegi elevandi.

Foto: Wikimedia Commons

Herilane, mesilane

Ehkki herilase- või mesilasemürk pole otseselt surmav, võib putuka nõelamine saada saatuslikuks allergikutele, kes ei saa õigeaegselt arstiabi. USAs hukkub nende putukate läbi keskmiselt 58 inimest aastas, põhjuseks on allergia tõttu tekkiv anafülaktiline šokk.

Foto: Wikipedia

Kaiman

Kaimanid võivad tappa juba ühe hammustusega. Ülitugevad, teravate hammastega varustatud lõuad koos suurepärase hiilimisoskuse ja võimega kiirelt rünnata, teebki temast ühe maailma ohtlikuma krokodillilise.

Foto: Wikipedia

Mürkkonn

Ehkki need värvilised konnad näevad ilusad ja ohutud välja, ei tasuks neid alahinnata. Kõikide konnade mürk ei ole tappev, aga näiteks Amazonase metsades elutsev Phyllobates terribilis on üks kõige mürgisemaid selgroogseid. Nende konnade mürk on 1200 korda mürgisem kui tsüaniid ja võib tappa isegi 10 täiskasvanud meest. Konna mürgist valmistavad kohalikud hõimud mürginooli.

Foto: Wikimedia Commons

Fugu

Fugu omab maailmas kõige mürgisemate selgroogsete edetabelis auväärset teist kohta. Selle kala liha on täiesti söödav, surmavalt ohtlik mürk on koondunud ainult kala silmadesse, nahka ja siseorganitesse. Kui kokk lõikab kala valesti, mis tähendab, et liha võib sattuda ka mürki, langeb inimene koomasse ja sureb mõne minuti jooksul. Täiskasvanud mehe surmamiseks piisab vaid paari milligrammi mürgiga kokku puutunud liha söömisest.

Foto: Wikimedia Commons

Jõehobu

Jõehobu on graatsiline ujuja, aga maismaal võib ta olla agressiivne ja vaenulik. Jõehobu peetakse õigustatult Aafrika kõige ohtlikumaks loomaks, sest jõehobud tapavad umbes 500 inimest aastas.

Foto: Wikipedia

Kastmeduus

Loe veel

Kastmeduusil on kombitsad, mis on peaaegu läbipaistvad ning mis ulatuvad kahe kuni kolme meetri kaugusele tema kehast. Eriti ohtlikud on need ujujatele, kes ei pruugi vees olles kombitsaid tähele panna. Kastmeduusi mürk on väga ohtlik, see mõjub südametegevusele, närvisüsteemile ja põhjustab talumatut valu. Mürgised kastmeduusid elutsevad Tai rannikuvetes, kuid neid leidub ka Austraalia ümbruses.

Foto: Wikipedia

Allikas: The Active Times

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare