Järjekordne suur valgehai leitud eemaldatud elunditegaJärjekordne suur valgehai leitud eemaldatud elunditega
Vaalade surnukehadelt on "kirurgilise täpsusega" eemaldatud maks ja kahel juhtumil ka süda.Iflscience.

Lõuna-Aafrika rannikutel on toimumas midagi veidrat, kuna kaldale uhus juba neljas surnud suur valgehai. Eriti veidraks teeb juhtumi see, et surnukehadelt on "kirurgilise täpsusega" eemaldatud maks ja kahel juhtumil ka süda.

Pärast mõningast uurimist osutusid süüdlasteks mõõkvaalad. Nende värskeimal ohvril olid eemaldatud lisaks maksale ka magu ja munandid ning hai suri ränga verejooksu kätte.

Üllataval kombel ei tuvastatud ainult hammustusjälgede järgi süüdlasi - mõõkvaalu oli nähtud ka aktiivselt patrullimas sündmuskohal, enne kui nad alalt kadusid.

Esimene säärane tapmine seal piirkonnas toimus mai alguses ja arvestades viimast juhtumit, siis ilmselt ei lõppe see veel lähiajal. Kuigi mõõkvaalad on väga vilunud jahtijad, siis on see üpris ebatavaline, et nad on pannud pilgu peale just valgehaidele, kes on sealsete vete toiduahela tipus.

Arutletud on ka põhjusi, miks mõõkvaalad söövad ainult valitud elundeid, selle asemel, et terve hai ära süüa. On olnud ka juhtumeid, kus tapetakse vaalapoegi, aga süüakse neil ära kõigest keel.

Igal juhul on selline organite täpne eemaldamine nii mõistatuslik kui ka ennenägematu.

Allikas: iflscience.com

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare
SOOVITAB: