Kes tulevad appi väljasuremisohus mereimetajatele?

 (1)

Kes tulevad appi väljasuremisohus mereimetajatele?
Kalifornia pringel on kõige ohustatum liik üldse ning nende suurimaks ja sagedasemaks hukkumise põhjuseks on kalavõrgud.Iflscience

Kalifornia pringel on kõige ohustatuim mereimetaja, keda on praeguseks alles jäänud umbes 30 isendit. Mehhiko valitsus teatas, et liigi väljasuremisohust päästmiseks tehakse veel üks katse, milles kandev roll on ei kellelgi muul kui delfiinidel.

California lahes elav Kalifornia pringel on kõige ohustatum liik üldse ning nende suurimaks ja sagedasemaks hukkumise põhjuseks on kalavõrgud.

Nüüd on looduskaitsjatel aga plaan, kuidas Kalifornia pringlid väljasuremisest päästa - kavas on viimased isendid kokku koguda ning asustada ümber Mehhiko lahes sellisesse paika, mis on röövpüüdjate eest kaitstud ning kus kalastust ei toimu.

Päästeoperatsiooni plaanitakse kaasata ka USA merevägi, kelle käsutuses on spetsiaalselt väikeste vaalaliste otsingutegevuseks väljaõpetatud delfiinid. Delfiinide ülesandeks on päästjatele pringli asukohast märku anda, et oleks võimalik loomad kokku koguda ja ümber asustada.

Mereväe delfiine on treenitud leidma San Francisco lahe sadamapiirkonnas elavaid pringleid ning esimesed katsed on delfiinidel läbitud suurepäraselt.

Mehhiko keskkonnaminister Rafael Pacchiano teatas, et delfiinid saadetakse päästemissioonile selle aasta septembris. Teise positiivse uudisena tegi ta teatavaks, et edaspidi keelab Mehhiko valitsus nakkevõrkude kasutamise pringlite elupiirkonnas.

Allikas: iflscience.com

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare
SOOVITAB: