Näitleja Peter Egan seisab pisarateni liigutavas videos selle eest, milline peaks ühe leemuri elu tegelikult välja nägema. Ta õpetab vaatajat mõistma, milline näeb välja lemmikloomana peetud leemuri hingeelu ja minevik.

Peter räägib, kuidas mõjub leemuri paitamine ja kõditamine talle tegelikult ning juhib vaataja tähelepanu sellele, et taoline armsana näiv tähelepanuavaldus on tegelikult loomale piin. Kui leemur hoiab oma esikäppasid üleval ja tundub justkui naeratavat ning olukorda nautivat, siis tegelikult peitub temas surmahirm ning ta tõstab oma käpad üles alandlikkuse eesmärgil. Ta anub, et sa tema katsumise lõpetaksid.

Leemurid kannatavad lemmiklooma äri ja transpordi tõttu ning kõik need "armsad" videod süvendavad seda veelgi. Tuhanded leemurid püütakse vägivaldselt loodusest ning müüakse illegaalselt tänavatel ja turgudel armsa lemmikloomana inimestele maha. Leemureid transporditakse kastides, kus loomad on sunnitud üksteise otsas ning õhu nappuses läbima pikki vahemaid. Nende heaolust ei hooli keegi ning paljud loomadest ka surevad sinna puuridesse.

Enne, kui leemur tulevasele omanikule maha müüakse, eemaldatakse loomalt ilma narkoosita kõik hambad.

Kuvatõmmis

Eredad tuled ning lambid teevad haiget looma silmadele ning kahjustavad neid. Enamus lemmikloomana peetud leemureid kannatab ka alatoitumise käes.

Looduses, loomulikus keskkonnas elav leemur on öise eluviisiga. Nad on väga aktiivsed loomad, kes läbivad öö jooksul pikki vahemaid.