Värvikas loomariik: õudusfilmistseeni meenutav müstiline kurjuse kehastus või hoopis midagi loogilisemat?

 (1)

Värvikas loomariik: õudusfilmistseeni meenutav müstiline kurjuse kehastus või hoopis midagi loogilisemat?
Kuvatõmmis

Pildil olev mahajäetud vapsikupesa meenutab rohkem kõhedusttekitavat kurjuse kehastust või mõnd muud müstilist kujutist, kuid kahjuks või õnneks on sellel ka loogiline seletus. Siiski võib sellisest maskist pimedas möödumine olla üsnagi hirmutav.

Paar aastat tagasi Redditi kasutaja "CountBubsi" poolt postitatud pildil on näha vapsikute mahajäetud pesa. See, õudusfilmistseeni meenutav nägu või mask, on puhtjuhuslikult sellise kummalise välimusega. "Pesa leiti vanast kuurist, mida me ammu enam ei kasuta, siiski on see pesa veel tänaseni seal," ütles kasutaja CountBubs.

Õnneks oli pesa tühi. Enamik liigid kasutavad pesa ühe hooaja vältel, sest vapsikute pesakond on moodustatud vaid üheks aastaks. Külmade tulekuga hukuvad töölised ja sügisel sündinud ja paaritunud kuningannad talvituvad puidukõdus või mullas.

Pesa on puitu meenutava struktuuriga, sest vapsikud ehitavad seda puidust. Nad närivad ja lutsivad puidutükikesi, mis koos putuka süljega moodustab vastupidava massi. Üldjuhul ei ole pesad küll nii loomingulise välimusega, kuid need on siiski üsna suured. Keskmine pesa on umbes korvapalli palli suurune ja suurimaks teadaolevaks näiteks on pesa, mis oli suurem kui kodune külmkapp.

Allikas: iflscience.com

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare
SOOVITAB: