Okunoshima — saar, mille on vallutanud sõbralikud jänesed


Okunoshima ehk "Jäneste saar" (Usaga Jima) on koht, kus iga jänesesõber saab veeta oma unistuste päeva, sest tegemist on tõelise jäneste paradiisiga.

Okunoshimal elab sadu küülikuid ja vaatamata saare süngele ajaloole on praegu see populaarne turistimagnet. II Maailmasõja ajal toodeti seal keemiarelvi ja praegused nunnud loomad olevat n-ö katsejäneste järeltulijad. Ülisalastatud ja kaartidelt kustutatud maatükil said loomad peale sõda rahus paljuneda, kuni nad avastati turismitööstuse poolt. Kuid on ka teine teooria, argisem: 1970ndate alguses tõid küülikud saarele hoopis kooliõpilased, kes tahtsid nad seal vabaks lasta.

Igatahes on nüüd saarel vabalt ringi lippavad küülikud taltsad, ei pelga inimestele karjakesi läheneda ja ahistavad krõbinakottidega ringi liikuvaid turiste. Jänesed on isegi nii aplad, et kui mõned neist maiuspaladega kostitamata jäävad, võivad nad pahaaimamatut turisti ka taga ajama hakata.

Ja kui sa juba oled külastamas jäneste saart, siis tasuks ehk läbi põigata ka Jaapanis asuvalt kassisaarelt, mille kohta saad lugeda SIIT

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare