Eesti Loomakaitse Selts hoiatab | Ettevaatust! Turul müüakse kahtlase taustaga koerakutsikaid


Eesti Loomakaitse Selts hoiatab | Ettevaatust! Turul müüakse kahtlase taustaga koerakutsikaid
Pixabay

Eesti Loomakaitse Selts juhib loomasõprade tähelepanu turgudel müüdavatele koerakutsikatele. Sel nädalavahetusel võis Tallinna Keskturul kohata prouat müümas väidetavalt viit tõukoerakutsikat, kuid suure tõenäosusega on tegu kutsikavabrikuga!

Eesti Loomakaitse Selts hoiatab oma Facebooki lehel loomasõpru turgudel müüdavate koerakutsikate osas.

Sel nädalavahetusel võis Tallinna Keskturul märgata prouat koos viie kutsikaga. Ta müüs kaht lambakoera, toy terjerit ja minipuudlit. Viimane ei olnud kaugeltki veel 2-kuune. Kõik koerad olid väidetavalt tõukoerad ja hinnaklassis 150-300€. Proua lubas peagi oma valikut laiendada. Sama proua müüs kutsikaid ka eelmisel aastal, kirjutab selts oma Facebooki lehel.

"Oleme üsna kindlad, et tegemist on kutsikavabrikuga ja müügil olevad koerad ei pruugi vastata müüja kirjeldusele. Koertel võib puududa veterinaarpass ehk nad ei ole kiibitud ja vaktsineeritud. Samuti ei pruugi koerad olla terved. Oleme aastate jooksul kokkupuutunud mitmete peredega, kelle kutsikavabrikust ostetud lemmikul on ilmenud ravimatud tervisehäired.Palun olge ettevaatlikud ja jagage infot ka oma sõprade-tuttavatega, kes omale lemmikut otsivad. Sellist tüüpi müüjad ei ole usaldusväärsed," hoiatab loomakaitse selts loomasõpru.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare