Eesti Loomakaitse Selts hoiatab - siilipojad kaotasid heinatöödel ema!Eesti Loomakaitse Selts hoiatab - siilipojad kaotasid heinatöödel ema!
Ettevaatust heinatöödel - muru sees võivad end peita mitmed armsad loomakesed.Pixabay

Viis Märjamaa siilibeebit kaotasid eile oma ema, kui trimmerdamistööde käigus ei märganud niitja pikas murus peituvat siiliperet. Siiliema hukkus, pojad on päästetud ja asuvad nüüd hoiukodus.

Eestis on kätte jõudnud suvine heinatööde hooaeg ja seepärast tuleb olla eriti tähelepanelik, et õuemurul, niidul, heinamaal või mujal peituvatele looma- ja linnupoegadele mitte liiga teha.

Siilipojad pääsesid tänu mõistvale töölisele, kes õnnetusjuhtumi korral võttis kohe ühendust Eesti Loomakaitse Seltsiga. Koos Eesti Loomakaitse Liiduga asuti kiirelt siilipoegadele hoiukodu otsima ning praeguseks on beebid asenduskodus soojas ning toidetud.

“Iga aasta suvel on heinategemine loomaperedele ohtlik aeg, kus hukkub ja saab vigastada mitmeid metsloomi. Suvi on ühtlasi ka linnu- ja loomapoegade lapsepõlve aeg, seepärast tuleb heinatöödel eriti tähelepanelik olla,” rõhutab Eesti Loomakaitse Seltsi juhatuse liige ja loomade otsese abistamisega tegelev Margit Midro.

Viis siilibeebit, kelle ema trimmerdamistööde käigus hukkus. Eesti Loomakaitse Selts
Seotud lood:

"Eesti niidetavatel aladel pesitsevad mitmed üha haruldasemaks muutuvad linnuliigid, näiteks rukkirääk, suurkoovitaja ja nurmkana. Majandatavatele rohumaadele satuvad sageli ka metskitse- ja halljänese pojad. Maaharija peaks olema heinateol hoolikas ning soovitavalt niitma maa-ala servast-serva või keskelt-lahku meetodil. Selline tegutsemisviis võimaldab vähemalt osaliselt lindudel-loomadel masinate eest taanduda ning säästab seeläbi põllumajandusmaastikele eriomast elusloodust,“ juhtis probleemile tähelepanu ka Keskkonnaameti looduskaitse peaspetsialist Tõnu Talvi.

Kui heinatööde käigus juhtub siiski õnnetus, siis teavitage palun sellest kohe Eesti Loomakaitse Seltsi info@loomakaitse.ee või helistades numbrile 526 7117, et loomi koos aidata.

Allikas: http://www.loomakaitse.ee

Loe veel

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare