HIRMUL ON SUURED HAMBAD: Arizonast püütud kala võib olla suguluses inimesegaHIRMUL ON SUURED HAMBAD: Arizonast püütud kala võib olla suguluses inimesega
Paco naeratus päästab päeva.Ekraani kuvatõmmis.

Lugu juhtus Ühendriikide lõunaosas, päikselise Arizona osariigi Tucsoni linna juures asuva Silverbelli järve ääres.

Suur oli kohaliku kalamehe hämmastus, kui ta kassile mõeldud kogrepoja asemel ühe eriti kummalise kalajuraka veest välja tõmbas. Hämming asendus kiiresti hirmuga, sest ootamatult kippus kala teda purema. Ja mis kõige jubedam – suurel kalal olid inimese hambad!

Kuidagi suutis kalur olelusvõitluses siiski peale jääda ning kala linna lohistada. Kohalikud kalateadlased tuvastasid, et tegemist on üpris haruldase paco-kalaga. See ei ole süütu naljakala, kuna ta sugulane on kurikuulus mõrtsukas piraajaga. Paco't leidub nii Põhja-Aeerika kui ka Euroopa jõgedes ja järvedes, seal hulgas ka Venemaal.

Üldiselt paco väga suureks ei kasva. Arvestades Silverball Lake'i isendi suurust, olid kalateadlased ühte meelt, et tegemist oli tehistingimustes hiiglaseks nuumatud lemmikloomaga. Ilmselt paisusid paco isu ja kere sedavõrd suureks, et omanikud otsustasid ta looduse rüppe tagasi lasta.

Eesti vetes suudaks paco mõnda aega vastu pidada, kuid üldiselt on meie kliima tema jaoks liiga külm. Kalateadlaste sõnul ei ole paco'd väga teretulnud vetekülalised, kuna nad söövad põhimõtteliselt kõik ära, mis hammaste ette satub, ja nõnda kipub kohalikel uimelistel vägisi kõht korisema.

Loe veel

Seotud lood:

Mis kõige hämmastavam: evolutsiooniteooria järgi arenesid kalad välja ammu enne inimeseprojekti käivitamist. Ehk on siit võimalik järeldada, et inimesed põlvevad hoopis kaladest – või vähemalt öelda, et meil on suus kalahambad?