Lendorava asurkonna säilimist mõjutavatest ohuteguritest on kriitilise tähtsusega elupaikade isoleeritus ja kadumine ning asurkonda moodustavate loomade väike arv. Lisaks ohustavad liiki kisklus, pesapuude raie, häirimine ja kliima muutumine.

„Lendorava sõber on rähn, kes toksib talle pesaõõnsuse. Vaenlane nugis, kes võib ta maha murda. Inimene võib olla mõlemas rollis. Vaja oleks, et ta valib vaid ühe poole, lendorava poole,“ sõnas keskkonnaminister.

Prioriteetsete tegevustena nähakse kaitse tegevuskavas ette lendorava püsielupaikade moodustamist ning potentsiaalsete elupaikade inventeerimist, et tagada liigile sobivate elupaikade säilimine vajalikus mahus. Tähtsal kohal on tugiasustamine, elupaikade taastamine, tehispesade paigaldamine ja hooldus, kisklussurve vähendamine, liigi taasasustamise ja asurkondade isoleerituse uuringud ning maaomanike nõustamine.

Kaitsetegevuste lähiajaeesmärkideks on:

  • lendorava säilimine Eestis vabalt looduses elava liigina;
  • saavutada leviku tase, mille puhul jooksva aasta kohta oleks registreeritud vähemalt 60 asustatud lendorava elupaika;
  • liikumiskoridoride tagamine Alutaguse piirkonna lendorava elupaikade vahel;
  • arvukuse languse peatamine;
  • lendorava levialal potentsiaalsete, kuid praegu asustamata lendoravale sobivate elupaikade; kaitse, võimaldamaks säilitada loomade omavahelist sotsiaalset sidet ning populatsiooni taastumist