KOERATERROR TALLINNAS | Mustamäel toimus ennenägematu maraton-koerarünne

 (38)
KOERATERROR TALLINNAS | Mustamäel toimus ennenägematu maraton-koerarünne
Foto on illustratiivne.Wikimedia Commons

Esmaspäeval veidi pärast keskpäeva toimus Mustamäel Vilde tee ümbruses koerarünnak, mille käigus suur, bokserilaadne võitluskoer ründas nelja liigikaaslast ning nendega kaasas olnud peremehi, teatab mupo.

Miks ründas muidu kodus kassiga sõbralikult tuba jagav koer ühel päeval Tallinnas Vilde tee kandis mitmeid liigikaaslasi ja inimesi, jääbki ilmselt mõistatuseks. Praeguseks ähvardab seda bokserilaadset koera igatahes loomade varjupaik – tagasiminek sinna, kust ta tuli.

Munitsipaalpolitsei (mupo) teatel otsustas probleemne loom esmaspäeval veidi pärast keskpäeva minna kallale neljale liigikaaslasele ning nendega kaasas olnud peremeestele. Vahejuhtumid toimusid ridamisi umbes kahe tunni jooksul – iga kord ilmus koer välja ootamatult ning asus momentaanselt ründele, puredes nii loomi kui ka inimesi.

Omanik selgitas, et tegu on mõned kuud tagasi varjupaigast võetud koeraga, kes end kodus igati eeskujulikult üleval peab. Lisaks koerale on peres ka kass, kellega ta koos sõbralikult ühte tuba jagab. Tavaliselt on koer toas kinni, aga esmaspäeval, kui majja uut köögitehnikat toodi, kasutas ta hetke, pistis jooksu ja hakkas liigikaaslastega kaklema. Umbes kahe tunni pärast tuli ta ise koju tagasi.

Munitsipaalpolitsei Mustamäe piirkonnatöö peainspektor Anna Elzer pole enda sõnul varem millestki nii hullust kuulnud. Tõepoolest, laupäeva hommikuks olid avalduse teinud neli koeraomanikku, kuid Vilde tee loomakliiniku andmetel on esmaabi osutatud viiele, arvatavalt sama ründekoera ohvrile. Lisaks koertele said kannatada oma lemmikut kaitsma asunud peremehed, kellest üks sai pureda nii näkku kui kätte. Vaid üks koeraomanik pääses vigastusteta – ja sedagi ainult tänu paksudele talveriietele.

Seotud lood:

Kõige tõsisemalt sai rünnakus kannatada pisike pikakarvalise taks, kelle esmased ravikulud ulatusid 180 euroni ning kelle tervisetõendil seisab märge "Väga suur, umbes 8 sentimeetri sügavune auk sabajuurel, ulatub pärakuni – puhastatud, värskendatud õmmeldud". Üks koertest sai rängalt pureda koonu ja ülejäänud keha erinevatesse piirkondadesse.

"Mis pani siiani koduses miljöös rahulikku ja sõbralikku koera agressiivselt käituma, on ka peremehele siiani arusaamatu. Ta kahetseb südamest ning on juhtunust sügavas stressis," heitis peainspektor Elzer sündmuse tagamaadele valgust. "Terve pere istus õhtul koos ja arutas, mida edasi teha. Praegu on kaalumisel koera varjupaika tagasi andmine. Soovitasin neil enne lõpliku otsuse tegemist nõu pidada loomakliiniku spetsialistidega, kes koerte psühholoogiat paremini tunnevad. Minu teadmiste põhjal koerad toime pandud vale karistust või väärkohtlemist ei unusta. Inimene on võimeline andestama ja unustama, aga koer mitte."
Elzer pani kõigile koeraomanikele südamele, et tuleb olla tähelepanelikum ja oma lemmikutega tegeleda, kui nad kord juba oma pere liikmeks võetud on.

“Õppige teda tundma, jälgige tema reageeringuid, tegelege temaga. Kui olete võtnud koera ja veel ei ole tema iseloomus täit selgust saanud, siis viige koer välja suukorvistatult. Nagu välja tuleb – kodus pehmeke ja armas loomake võib väljas muutuda agressiivseks ründajaks," selgitas Elzer. "Koerad võivad käituda ettearvamatult, sellega tuleb arvestada ja ennetada. Loo juures on siiski ka midagi positiivset – nimelt tulid kahel korral koerarünnet märganud inimesed ründe alla sattunutele kiiresti appi, sealhulgas ka kaks mööda sõitnud autojuhti."

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare