Rõõmusõnumeid ja pilte Tallinna loomaaiast: kaljukitsede-mägilammaste seas on ilmavalgust näinud mitmed uued asukadRõõmusõnumeid ja pilte Tallinna loomaaiast: kaljukitsede-mägilammaste seas on ilmavalgust näinud mitmed uued asukad
Tallinna LoomaaedKuvatõmmis

Tallinna loomaaed jagab oma Facebooki lehel rõõmusõnumeid sündmusterohkest nädalast. Ilusa ilmaga tasub oma sammud loomaaia poole seada, sest juhtunud on väga palju. Ilmavalgust on näinud mitmed uued asukad, kellest loomaaed ka armsaid pilte jaganud on.

Lisaks siberi kaljukitsedele ja buhhaara uriaalidele on poegima asunud ka dagestani tuurid ja ida-sinilambad. Esmaspäeval nägi ilmavalgust teine, samuti emane, muskusveise poju ja sündisid kaks buhhaara hirve vasikat, inkubaatoris koorus habekaku tibu. Neljapäeval sündis jakivasikas ja dalli lumelamba tall, reedel koorusid kolm puna-helmesfaasani tibu, kirjutab Tallinna loomaaed oma Facebooki lehel.

Üleeelmise nädala teisipäeval sündinud lumeleopardi kutsikas aga suri sama nädala laupäeva hilisõhtul.

Valgekured, kelle esimese kurna muna oli viljastamata, asusid uuesti pesitsema ja munesid kolmapäeval uue muna. Üle kolme nädala loomaaia arstimajas kosunud kõrvukräts sai rõnga jala ümber ja pääses tagasi loodusesse. Linnutiikidel on märgatud randtiirusid ja tiigikana ehk taita.

Emaelevantide aedikus pandi tööle kosk ja kuigi jooksev vesi on külm, oli elevantidel lõbu laialt ja vees mulistamist jätkus terveks päevaks. Vett lasti täis ka aedikus olev suur bassein.

Seotud lood:

Kääbusjõehobud nagu ka teised rohusööjad saavad juba maiustada värske rohelisega, mida esialgu tuleb siiski anda heinaga pooleks, et kõht lahti ei läheks. Tuleval neljapäeval saab 43-aastaseks kääbusjõehobu Holger. Sünnipäeva puhul tõid sponsorid Kompressorikeskusest talle reedel maitsva võililletordi. Puuhooldusega tegelev OÜ Pan Tiit tõi loomadele söödaks õitsvaid vahtraoksi, mis kõigile samuti väga maitsevad.

Eelmine teisipäeval läks lahti ninasarvikute õueaediku lamamisplatsidele soojenduse paigaldamine, sestap näeb nüüd loomi, kuni tööde lõpetamiseni, ainult majas, lisab Tallinna loomaaed oma Facebooki postituses.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare