„Ketikoertele peab tagama võimaluse varjuda päikese eest ka mujale kui kuuti, sest ka kuudi sees valitsev temperatuur võib tõusta eluohtlikult kõrgele!“, ütles ELL Järvamaa piirkonnajuht Karme Reiljan. „Koeral peab olema ees piisavas koguses värsket jahedat vett terve päeva jooksul.“

ELL Saaremaa piirkonnajuhi Marge Kaju sõnul on arvamine, et poeskäigu ajal autosse jäetud loomade ja lastega midagi ei juhtu, vale. Tegelikult tõuseb temperatuur autosalongis isegi varjus väga kiiresti ja praokile jäetud akendest pole päriselus vähimatki kasu! „Igal juhul peaksid kodanikud kindlasti sekkuma ja abi otsima kui näevad autos kuumarabanduse tundemärkidega loomi või beebisid!“


Kuumarabandus tekib kergemini loomadel, kellel esineb südame- või hingamisteedehaigusi või ülekaalulisust. Eelsoodumusega on lühininalised tõud nt. buldog, mops, Pärsia kass jt.

Ka treeningud ja pikad jalutuskäigud tasub jätta tulevikku, kui ilmad jahedamaks lähevad, sest kuuma ilmaga on ka need loomadele ohtlikud. Kodukassidele on suurimaks ohuks tuulutusasendisse jäetud aknad, mille vahelt nad püüavad õue pääseda, aga võib juhtuda, et jäävad sinna vahele pikkadeks tundideks lõksu ning pahatihti põhjustab see looma surma. Taolise olukorra vältimiseks soovitab ELL paigaldada spetsiaalsed võrgud, mis takistavad kassidel akende vahele pugemast.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena