VIDEO: Neid võtteid kasutades saad kuumarabanduse korral oma koera elu päästaVästriku loomakliiniku arst Dr. Triin Abel annab õpetlikku nõu, kuidas koera Eesti palavate suveilmade eest kaitsta ja millised on esmased võtted, kui koer on kuumarabanduse saanud.

Käes on Eestimaa soe suvi ja pikk puhkuste periood. Soojade ilmade nautimise käigus ei tohiks ära unustada ka oma kalleid neljajalgseid, kelle jaoks kuumad ilmad sageli ohtlikuks osutuvad.

Koera autosse jätmisest on juba palju juttu olnud. Nii päikselises kui ka varjulises kohas on suviste ilmadega autos väga lämbe ning temperatuur tõuseb vähem kui minutiga ohtlikult kõrgele, seega võiks igasuguste riskide maandamiseks koera pigem koju jätta.

Palavaga tasub vältida pikki matkasid ning raskeid treeninguid. Pigem tuleks koerale anda puhkust ja jälgida, et tal oleks võimalik minna varjulisse ja jahedamasse kohta. Ka päiselises korteris võib temperatuur kergesti ohtlikult kõrgele tõusta ja õhk on lämbe. Suur veekauss värske ja jaheda veega olgu koerale alati kättesaadav.

Dr. Abel tutvustab videos ka spetsiaalselt koertele mõeldud jahutusvesti, mis palavate ilmadega abiks on. Arst juhib videos tähelepanu esmaabivõtetele, mida tuleks teha, kui koeral on juba kuumarabandus tekkinud. On väga oluline, et keegi võtaks samaaegselt ühendust ka loomaarstiga, et pöörduda kliinikusse esimesel võimalusel. Sageli on selline seisund eluohtlik või võib selleks kiiresti muutuda.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare