„Möödunud nädalal andis Pirita ranna hooldaja teada, et on rannajoonelt kokku korjanud mitme kajaka ja kolme luige korjused. Lindude hukkumise põhjus võib olla selles, et inimesed on linde innukalt toitnud ning sulelistel on tekkinud ülesöömise tagajärjel surmavad tüsistused,” sedastas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Kihk veelinde toita tekib inimestel igal talvel ja seda hoolimata sellest, et on küllalt selgitatud ja põhjendatud, miks selline tegevus on lindudele kahjulik. „Veelindude toitmine kahjustab nende tervist ja võib viia lindude enneaegse surmani. Palun ärge toitke veelinde, neile pole vaja tuua ei saia ega muud toitu. Meri on jäävaba ja linnud saavad toidu kätte. Kui peaks tekkima erandjuhud, kus linnud abi vajavad, tegelevad nendega selleks seatud keskkonnaorganisatsioonid,” ütles Liinat.

Linnaosavanem tuletab meelde, et inimesed ei läheks hukkunud linde katsuma, vaid edastaksid hukkunud linnu asukohainfo põllumajandus- ja toiduameti (PTA) infoliinile 605 4767, mis töötab ööpäev läbi.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid