Nähtamatud Loomad sai palve Ukraina loomakaitseorganisatsioonidelt, kes vajasid abi varjupaigaloomade transportimisega sõjakolletest ohutusse paika. Kaks bussi alustasid teed Eestist Ukraina piirile 4. märtsil ning täna pärastlõunal on nad saabumas päästeoperatsioonilt tagasi Eestisse. Bussidest tulevad Nähtamatute Loomade tiim, 14 päästetud koera, üks kass ning 34 sõjapõgenikku ja peret. Päevi kestnud teekond on olnud äärmiselt keeruline ja stressirohke. Sõjatsoonis muutub kõik sekunditega ning kiirreageerimine on ülimalt vajalik.

“Organiseerisime rekordkiirusel toiduabi ja loomade päästeaktsiooni tänu heade toetajate abile. Sõjakoldes jäävad loomad tihti tähelepanuta ja seega on oluline anda oma panus, et ka nende kannatusi leevendada. Need loomad saavad loota vaid inimeste abile,” kommenteeris päästeaktsiooni Eestist koordineerinud Nähtamatute Loomade tegevjuht Kristina Mering. “Osa päästetud loomadest evakueeriti Kiievi varjupaigast pommirahe alt, järgmisel hetkel võinuks nende saatus hoopis kurvem olla,” lisas Mering.

Vapper päästeoperatsiooni tiim pidi silmitsi seisma kõikvõimalike takistuste, ümberkorralduste ja pingega. Kokkuleppel ühe Ukraina varjupaigaga pidi tiim Poola-Ukraina piirilt vastu võtma autotäie loomi, ent ootamatult katkes kontakt autojuhiga, kes sõjatsoonist päästebussi poole teel oli. Nähtamatutel Loomadel ei ole siiani õnnestunud sündmuse asjaolusid välja selgitada ega tea, mis on saanud autojuhist või kaasas olnud loomadest. Pärast pikka ootamist organiseeriti Ukraina kontaktide kaudu uued päästmist vajavad varjupaigaloomad, kes on nüüd täna jõudmas Eestisse.

Kõik loomad, keda õnnestus päästa, läbivad esmase tervisekontrolli ning võtavad täna suuna karantiinipaiga poole, kuhu neile on loodud turvalised tingimused 21-päevaseks karantiiniks. Veterinaarid külastavad loomi regulaarselt, et nende tervist jälgida.


Päästeaktsiooni, loomade ravikulusid ja karantiinitingimuste loomist saab toetada lingil https://nahtamatudloomad.ee/toeta. Lisaks teeb Nähtamatud Loomad annetusi Ukraina kõige rohkem abi vajavatele loomade varjupaikadele.

Jaga
Kommentaarid