Väljakutse kestab kogu augusti ning osalema on oodatud kõik huvilised olenemata sellest, milline on nende varasem kokkupuude piimatoodete taimsete alternatiividega. Selleks, et väljakutse oleks jõukohane ja põnev kõigile, saavad osalejad väljakutse jooksul uudiskirju, mis sisaldavad tootesoovitusi, nõuandeid, retsepte ja muud huvitavat informatsiooni.

Loomuse juhatuse liikme ja veganprogrammi Taimsed Valikud programmijuhi Anu Tensingu sõnul on väljakutse hea võimalus taimsete piimaalternatiividega tutvumiseks nii neile, kes neid aeg-ajalt juba tarbivad, kui ka neile, kel varasem kokkupuude puudub.

„Taimsete piimaalternatiivide valik võtab poes juba silme eest kirjuks! Taimse piima väljakutse on suurepärane viis võtta kogu augustikuu, et nende põnevate toodetega tutvust teha ning ehk leida ka oma uued lemmikud,“ sõnas Tensing. „Taimsed piimatooted ei ole mõeldud vaid veganitele, vaid neid tarbivad ka paljud teised. Olgu põhjuseks tervis, keskkond, loomad või lihtsalt hea maitse.“

Väljakutsega liitunud huvilised saavad augusti jooksul kümmekond uudiskirja, mis tutvustavad taimsete piimade maailma. Väljakutse algab küll 1. augustil, ent liituda saab ka hiljem. Julgustame kõiki tarbima taimseid alternatiive ka pärast väljakutse lõppu ning loobuma loomsetest piimatoodetest jäädavalt.