25. novembril tähistatakse karusnahavaba reedet, mistõttu toob Loomuse sellele järgneval nädalal Pärnus ja Tartus huvilisteni uue filmi „Slay“, mis räägib moe- ja karusnahatööstusest. Pärnus saab filmi vaadata 29. novembril Keskraamatukogus kell 18:00 ja Tartus 30. novembril AHHAA teaduskeskuses kell 18:00. Lisaks saab filmi vaadata 15. detsembril Tallinnas kinos Sõprus, kus „Slay“ on valitud selleaastase MoeKunstiKino programmi.

Filmis reisib uuriv filmitegija Rebecca Cappelli ümber maailma, et avastada moetööstuse varjukülgi. „Slay“ näitab loomanahkadega kaubitsemist läbi ainulaadse perspektiivi, keskendudes loomadele ja paljastades sealjuures moetööstuse rohepesu taktika, unustamata inimesi, kes töötavad ja elavad tööstuse armust.

„Tihtipeale me ei mõtle sellele, mis moetööstuse telgitagustes toimub, sh kui julm on see loomadele. Loodetavasti aitab selle filmi nägemine inimestel edaspidiselt olla teadlikumad oma valikuid tehes,“ selgitab Loomuse juhatuse liige Sirli Spelman, miks „Slay“-d kindlasti tasub vaatama tulla. „Meie igapäevastel valikutel, sh mida ma valime seljas kanda, on mõju ka kõigele muule meie ümber. Isekas oleks arvata, et meie ilu või uhkus võib tulla teiste elusolendite arvelt, seda enam, et tänapäeval on olemas mitmeid looma- ja keskkonnasõbralikumaid alternatiive.“

Aasta 2021 suvel võeti Eesti vastu otsus karusloomatööstuse tegevus keelustada ja praegu koguvad loomakaitseorganisatsioonid, sh Loomus, üle Euroopa toetusallkirju, et keelutada see kogu Euroopa Liidus. Lisaks nõuab kampaania „Karusnahavaba Euroopa“ ehk „Fur Free Europe“, et Euroopa liidus keelustataks ka karusloomafarmidest pärit nahkade ja sellest tehtud toodete müük. Oma toetusallkirja saab anda lehele et.furfreeeurope.eu/.