Manulid Marss ja Altani kükitavad kõrvu oksal. Elevandipull Carl aga katsub õueaedikus jõudu suure kivirahnuga. Noored kajakad kogunevad kisades hülgebasseini ümber. Kõrgmägede asendamatud koormakandjad jakid kõhutavad lumevabadel maalapikestel. Pürjalehm Rama aga kaabib puhisedes maad ja sügab sarvi.

Esmaspäeval lasti suures troopikamajas elava hiina alligaatori basseini üks hiina pehmekilp-kilpkonnadest. Uutes ja avarates veeoludes targu ettevaatlik kilpkonn sukeldus kohe põhja, ta suudab päris kaua hinge kinni hoida. Tasakesi põhjas liikudes ja ümbrust uurides, tutvus ta esmalt basseinis elavate kaladega.

Suur ja rahumeelne Kagu-Aasia ronikala ehk guraami ehmus aga uuest akvaariumiasukast sedavõrd, et surus end tükiks ajaks vastu kiviseina ja püüdis märkamatuks jääda. Kõige julgem oli isane apelsinikarva Midase kiriahven, kes esimesena uut akvaariumiasukat uudistama ujus. Tal oli julge olemiseks ka väga tähtis põhjus – tema järglased, möödunud aasta septembri alguses koorunud pisikesed hallikad kalapojad on väga uudishimulikud, kuid vajavad veel kaitset. Hiina alligaator kilpkonnale erilist tähelepanu ei pööranud.

Troopikamajas tasub üle vaadata ka kaunid korallriffide kalad: uhkes üksinduses ujuv vöödiline piitsselg, kaunis hunnitu küülikkala, meriroosahven, keda kõik lapsed tunnevad kalapoeg Nemona ja teisedki kirevad akvaariumiasukad.

Väikeses troopikamajas aga saab nüüd näha Kesk-Ameerika päritolu amatsoonpapagoisid: kuuba amatsoonpapagoid ja lauk-amatsoonpapagoid.