Jaa, kodu leidmine on muidugi kassi jaoks suurepärane ja kõik vabatahtlikud hüppavad rõõmust, kui mõni hoolealustest omale armsa kodu leiab. Küll aga panevad nad alati uutele kassiomanikele südamele, et kassi jaoks on see suur muutus, kõik on ju uus ja võõras. Ning iga kass reageerib sellele erinevalt - mõni julge nurrik hüppab puurist välja ja läheb rahuliku südamega diivanile tuttu, nagu oleks see alati tema kodu olnud; teine arglikum aga ei pruugi ära harjuda paari nädala ega ka paari kuuga. Nii nagu iga inimene on erinev, on ka iga meie neljajalgne sõber erinev.


1.Anna talle aega!

See on täiesti tavaline, et kassitoas või hoiukodus kassiga tutvudes on ta julge ja sõbralik, ent koju jõudes poeb kohe peitu. Ta on ju täitsa võõras kohas. Tähtis on talle anda aega. Kui ta tunneb, et ta peab mõnda aega peidus olema, siis palun lase tal olla.

2.Anna talle ruumi!

Kui kass on koju jõudnud ja ta kardab, siis ei tasu talle suhtlust kohe tugevalt peale suruda. Kui ta hakkab vaikselt ringi uudistama, siis lase tal seda rahus teha.

3.Meelita teda hea toiduga!

Oma uut pereliiget võib vaikselt meelitada näiteks hea konserviga või maiuspaladega. Ent ära üle pinguta. Kui ta ei ole harjunud sööma palju konservi ja maiustusi, siis selline järsk muutus toidus võib tema kõhule halvasti mõjuda.

4.Meelita teda mänguga!

Aeg-ajalt ürita temaga vaikselt mängida. Enne mängimist luba tal mänguasja nuusutada, siis ta teab, et see on ohutu.

5.Räägi temaga!

Me soovitame kiisuga ja ka lihtsalt kiisu juuresolekul õrnal toonil rääkida, siis ta harjub ära oma uue pere häälega. Kui kiisu lubab, siis võib talle samal ajal ka õrnalt pai teha.

6.Pane liivakast, vesi ja toit kättesaadavasse kohta

Enamasti, kui pere võtab omale kiisu, siis on juba varem kodus välja mõeldud, kus võiks olla liivakast ja kus toidu-veekausid. Kui kass julgeb kohe uues kodus ringi liikuda, siis tõenäoliselt leiab ta need ilusti üles. Ent kui teie uus pereliige ei ole veel nii julge, siis võib juhtuda, et ta ei leia neid üles või ei julge sinna minna, mistõttu argliku kiisu puhul võib liivakasti ja vee-toidukausid talle esialgu lähemale tõsta.

7.Tutvusta talle oma lõhna!

Et kiisu Sinuga ära harjuks, võid talle teha ka pesa millestki, millel on Su lõhn küljes, nt rätik, tekk, sall.

Allikas: MTÜ Pesaleidja