Loomapäästegrupi ja Eestimaa Loomakaitse Liidu ellu kutsutud rahvaalgatust toetavad juba paljud mittetulundusühingud ja ettevõtted ning nimekiri on avatud uutele liitujatele. Pöördumine antakse Riigikogule üle 4. oktoobril, mil kogu planeet tähistab ülemaailmset loomade päeva.

„Me pöördusime PPA peadirektori, Siseministeeriumi, Riigiprokuratuuri, Õiguskantsleri ja Riigikogu õiguskomisjoni poole, kuid vähemalt Siseministeeriumi ja PPA vastused näitavad üheselt, et need ametkonnad probleeme ei näe ja karistamatu loomade väärkohtlemine jätkub seega endise hooga", selgitas kampaania tagamaid ELL juhatuse liige, jurist Piret Tees ja kutsus kõiki hoolivaid ja vastutustundlikke kodanikke ning ettevõtteid, mittetulundusühinguid, poliitilisi, usulisi ja teisi ühendusi käesoleva kollektiivse pöördumisega liituma nõudmaks Riigikogult konkreetseid tegusid aina halveneva loomakaitse valdkonna parandamiseks.

Kampaania "AITAB" plakat

„2008 aastal, toona veel Eesti Loomakaitse Seltsis olles andsime Riigikogule üle 51 tuhande allkirja nõudmaks loomadele paremat elujärge, aga need visati prügikasti. Praegune rahvaalgatus annab hea võimaluse jälgimaks kuhu poole ühiskond 12 aastaga arenenud on", ütles kampaania eestvedaja Heiki Valner. „Kui toetajaid ei ole, siis saavad poliitikud selge signaali, et selle teemaga pole vaja tegeleda. Inimesed saavad aga näha kas neil ka tegelikult on õigust ja võimalust riigiasjades kaasa lüüa nagu poliitikud suure suuga rohujuure tasandist rääkides lubavad."

"Riigijuhtidel tegelikult ülevaade valdkonna probleemidest puudub ja vajadus võimalikult paljusid ühinguid kaasava ümarlaua järele on olemas. Venekeelse liikmeskonnaga loomakaitse organisatsioone pole üldse kunagi kaasatud, aga kindlasti on ka neil omad mured ja ettepanekud, millest täna keegi mitte kui midagi ei tea. Ka see viga tahab kiiremas korras parandamist!", nentis LPG juhatuse esimees Erko Elmik.

Loomakaitseseaduse ja sellega seonduvate õigusaktide, sh looduskaitse- ja metsaseaduse ning karistus- ja kriminaalmenetluse seadustiku muutmist nõudva kollektiivse pöördumise allkirjastamiseks ava käesolev link Ettevõtetel, ühingutel ja organisatsioonidel palume saata toetusavaldus e-postiaadressile info@animalrescue.ee või info@loomakaitse.euFacebookis kontot omavad inimesed saavad oma meelsuse ja toetuse näitamiseks kasutada raami #AITAB!

Rahvaalgatusega on juba liitunud:

MTÜ Estonian Pet Rescue Society, Eesti Metsloomaühing, MTÜ Help Estonian Pets, MTÜ Nurru ometi, MTÜ 58 Kassi Koju, Cats Help MTÜ, MTÜ Väikeste Loomade Ab, iImeloomade selts, MTÜ Pesaleidja MTÜ, MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu, Erakond Eestimaa Rohelised, Sambla AS, Signe seebid OÜ, Parra-T OÜ, Fülle OÜ, Alavaeski Loomapark MTÜ, OÜ Animaalia, MTÜ Kurrmäu, MTÜ Black Raven Brotherhood

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid