Põllumajandus- ja Toiduamet keelas 2021. aastal 293 saadetise sisseveo kolmandatest riikidest. Eelmisel aastal saatis amet päritoluriiki tagasi seitse koera, toidutooteid, seemneid ja taimseid saaduseid.

"Koeri transporditi eraisiku sõiduautoga Vene Föderatsioonist. Loomad toimetati Luhamaa piiripunkti eesmärgiga neid saata Eesti Vabariiki. Kui lemmikloomad ei vasta kehtivatele nõuetele, saadetaks nad piirilt tagasi," selgitas PTA  piirikontrolli osakonna juhataja Regina Pihlakas, kelle sõnul kõik koerad olid 4-kuused kutsikad.

Ta lisas, et loomad olid deklareeritud eraisikuga reisivate lemmikloomadena. "Isik, kellega koos loomad piiri ületavad, peab tagama kiibi ja veterinaarsertifikaadi olemasolu, sertifikaadis sätestatud veterinaarnõuete ning loomade heaolunõuete täitmise," ütles Pihlakas.. "Elusloomade puhul tõendab sertifikaat, et loomad on terved ja neile on tehtud kõik vajalikud uuringud ja vaktsineerimised. Eraisikutega kaasas olevate lemmikloomade ohutuse ja heaolu peab kindlustama isik, kellega koos loomad reisivad."

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid