Kuna kõik inimesed on individuaalsed, samuti allergia tugevus, ei saa me loomulikult nende soovituste jälgimisega kahjuks mingit garantiid anda. Küll aga soovitame endale meelepäraseid nippe katsetada.

Kodus:
Kassi ei tohi lasta magamistuppa ega allergiku voodisse. Ideaalis hoida magamistoauks kinni. Kui see pole võimalik või allergia on nõrgem, võib voodi katta päevatekiga, et voodipesu oleks kassikarvadest ja -kõõmast puhas.


Magada lahtise aknaga (siis saab keha öösel allergeenist täielikult puhata). Tuulutada regulaarselt kõiki tube.


Allergik võiks vältida kassi kammimist. Kui keegi teine seda teha ei saa, siis teha seda võimalusel rõdul või lahtise akna all ja hiljem käed korralikult rohke jooksva vee all pesta.
Peale kassi silitamist või kassi kaisutamist samuti pesta alati käed, et karvad ei jääks nahale.

Koristamine
Allergikutele sobivad veetolmuimejad, aurupuhastid ja tolmu võtmisel eelistada märgpuhastust tolmu õhku ajavatele harjadele.

Koju tasub varuda head karvaeemaldusrullid või -kindad, millega saab nii riided kui diivanid iga päev mugavalt üle tõmmata.


Allergikutele soovitatakse põrandale osta kergesti puhastatav vaip, mis püüab põrandalt lahtised karvad kinni, et need ei lendleks kodus ringi liikudes õhus ja ei satuks seeläbi hingamisteedesse.

Kassi valik:
Soovitame allergikul valida rahuliku iseloomuga ja vanem kass, kes erinevalt kassipojast ei jookse mööda elamist ringi ega levita allergeene nii palju.


Samuti valida raskema sileda karvaga kass, kelle karvad ei lendle nii kergesti õhus erinevalt pikakarvalistest kassidest. Kassi peaks regulaarselt kammima, et ennetada lahtiste karvade ja kõõma sattumist mööblile ja riietele.


Kui allergik soovib kassi võtta, soovitame alustada hoiukoduna, mitte kohe kassi adopteerida. Kui allergia on siiski tugev ja kooselu ei ole võimalik, saab kassile otsida hea kodu. Adopteerides on see protsess natuke keerulisem, sest kass on juba meie nimekirjast ning kodulehtedelt eemaldatud.

Üldised soovitused
Allergiate esinemine elu jooksul võib muutuda, sõltudes paljudest asjaoludest, nt kokkupuude allergeeniga, immuunsüsteemi tugevus, elustiil jne. Seega soovitame kindlasti kassiga kokkupuudet vähendada enne kassi äraandmist.


Lisaks ülaltoodule tugevdada oma immmuunsüsteemi ja liikuda palju värskes õhus.
On olemas ka toiduained, mis tõstavad histamiini taset veres ja seeläbi tõstavad tundlikkust allergeenide suhtes. Oma menüüd muutes saab allergiat leevendada ka selle nimekirja alusel oma menüüd korrigeerides. Googlist saab lisainfot ja nimekirja.

Ravimid
Kui ülaltoodud soovitused ei aita või on vaja ajutiselt kiiremaid tulemusi, on olemas ka erinevad allergiaravimeid apteegis käsimüügis.


Perearstilt saab paluda ka saatekirja allergoloogile - seejärel saab allergia diagnoosiga lasta välja kirjutada kangemad tabletid, kui käsimüügis. Allergikutele on olemas eraldi ninasprei (kui peaks nina kinni minema) ja kreem (kui peaks nahale allergia tekkima).

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid