Koera hambaid tuleb samuti pesta igal päeval ja väga hea oleks seda teha lausa iga söögikorra järgselt. Pesemata hambad tekitavad hambakivi, seejärel tekib igemepõletik. Ravimata ja hoolduseta algab aga hamba loksumine ja lagunemine, mis viib hamba eemaldamiseni. Säravad valged hambad on terve koera tunnus.

Kuidas  harjutada koera hambapesuga?

Sellega tuleb alustada kutsikaeast, nii harjub ta selle tegevusega probleemivabalt. Hamba harjamine tuleb koerale toredaks tegevuseks kujundada. Pane alustuseks harjastele näiteks pasteeti ja las ta limpsib seda, järgmisel korral
pane harjastele tükike liha. Kui koer on hambaharjaga sõbraks saanud, võid tasapisi harjamist hakata harjutama. Mõne päeva pärast saadki juba koerte hambapastat hakata kasutama. Pärast pesu väike tükike maiust või mängimist peale.

Väga hea on ka õhtuse pesu järgselt kohe õue jalutama minna või mängida. Koeral kinnistub meeldiv osa ja ta hakkab hambapesu lausa ootama. Kui sinu koera suu haiseb ja tema hambad on kollakas-halli, kohati lausa musta katuga kaetud, hambaplaat on kare ja igemed põletikulised, tuleb viivitamatult loomaarsti vastuvõtule minna, sest sellisel juhul on ainus viis kerge narkoosiga hambakivi eemaldus.

Sellise puhastuse järgselt tuleb aga koheselt alustada kodust igapäevast hambahooldust, sest hambakivi võib tagasi tekkida lausa kuu jooksul. Täisealisel koeral esimest hambapesu teha on aga päris aeganõudev ettevõtmine. Varu kannatust, harjutamine võib võtta nädalaid, kuid ühel päeval õnnestub see kindlasti.

Hammaste puhastamiseks on mitmeid vahendeid peale harja

Erinevate maitsetega hambapastad, spreid, geelid, näpuotsa pandavad harjased ja hambapuhastuspadjandid. On ka mõned looduslikud puhastusvõimalused. Väga hea ja kiire tulemuse saab kerge hambakivi korral tavalisest söögisoodast, mida tuleks kahel korral päevas hammastele hõõruda/harjata. Kuna sooda võib ärritada limaskestasid, tuleks see pärast puhastusprotseduuri eemaldada kas märja lapi või vatipadajaga. Sooda tapab bakterid ja aitab lahustada ning eemaldada hambakivi.

Igemepõletiku korral tuleks soodaga ka koera igemeid õrnalt töödelda ning siis suu puhastada. Väga hea vahend suviseks hambahoolduseks on tavaline aedmaasikas, mis küll hambakivist võitu ei saa, kuid igapäevasel hooldusel on tubli abimees. Samuti paneb maasikas hambaplaadi kaunilt särama.

Koer, kes on harjunud hambahügieeni saama, on protseduuri ajal rahulik ja laseb omanikul kenasti oma suus toimetada. Ajaline panustamine tasub ennast kuhjaga ära, kuna terve ja rõõmus koer teeb ka pere õnnelikuks. Pese koera hambaid!