"Ehk saab mõni loom söönuks!" on piletiostjate peamine lootus.

"Piletite ostmise mõte tuli tänu abikaasa klassiõele, kes seda ideed Facebookis jagas. Täpsemalt öeldes kutsus ta tuttavaid endaga kaasa loomaaeda külastama ja loomadele pileteid ostes toiduraha tekitama, sest külastajaid seal sõjategevuse ajal vaevalt palju käib," kirjeldas psühholoog Kätlin Konstabel - üks paljudest aktsioonis osalenutest.

Ta ei oskagi nimetada, kui palju pileteid nad mehega kahepeale kokku on ostnud. Peamine on hea eesmärk.

"See oli ka kohe peale uudist, et loomaaed on ohus, võib rakettidega pihta saada või oli juba isegi natuke saanud. Praktiliste põhjuste – loomadel on vaja süüa – kõrval oli meile väga oluline võimalus kujutleda Ukrainaga seoses midagi helget: kuidas sõda saab läbi ja siis vaat et minnakse suure eestlaste seltskonnaga Ukrainasse loomaaeda. Nii mõtlemine tekitab lootust," selgitas ta.

Muidugi plaanivad nad kunagi perega ka päriselt ka loomaaeda külastada. "Mees ostis ka paraja portsu koerapileteid. Need jäävad vist küll kasutamata, sest ega väga ei kujuta ette, kuidas oma paraja hundi mõõtu aktivistist koeraga loomaias hakkama saada," lisas ta.

Mõkolajevi loomaaed on üks kolmest suuremast loomaaiast Ukrainas. Ehkki see asub sõjakoldes, ei peeta loomade evakueerimist otstarbekaks, kuna nad on niigi plahvatustest äärmiselt frustreeritud ega ole teada, kuidas nad transpordi üle elaksid. Sõja teisest päevast alates on loomaaed olnud suletud, kuid jätkab piletimüüki, et oma asukaid, kellest suur osa on kantud Punasesse Raamatusse, elus hoida.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid