Kolmandat korda toimuval Linnujämmil esitavad muusikud-heliloojad ja luuletajad lindudest inspiratsiooni saanud loomingut, olgu selleks linnulaulu tõlgendus sõnades või muusikas, linnuga seotud rahvapärimusest saadud impulss või isiklik elamus.

Linnujämm innustab tähelepanu pöörama lindudele ja linnaloodusele. Ajalooliselt on looduse väärtustamine käinud käsikäes pärimuskultuuriga – kirjanikud ja muusikud on lindudest, nende olekust ja eluviisist rohkelt inspiratsiooni ammutanud. Ka tänapäeval on oluline sillata loodushoidu ja looduse mitmekesisuse väärtustamist kaasaegsete kunstivormide, stiilide ja loomepraktikatega.

„Bioloogina näen, et ühiskonnas üldiselt toimub linnastumise varjus loodusest eemaldumine ja eriti ei tunta enda ümber elavaid linde. Esimene Linnujämm oli katsetamine, kuidas need kaks teemat kokku viia – loodusest loometõuke saamine ja loodusharidus. Kuna eelnevatel aastatel toimunud Linnujämm on jätnud väga hea tunde nii esinejatele kui ka publikule, oli indu selle formaadiga jätkata,“ nentis Linnujämmi idee autor Veljo Runnel.

Linnujämmile tulevad kokku muusikud ja luuletajad, kes loovad Eestis elava linnuliigi laulust inspireerituna oma muusikalise nägemuse või poeetilise sõnateose, mis tõlgendab või tõukub mõnel muul viisil ette antud linnulaulu salvestusest. Sel aastal on tõlgendatavateks linnuliikideks valitud musträhn, künnivares, pöialpoiss, piiritaja ja metskurvits.

Sellel aastal osalevad muusikud Silver Sepp, Tiina Tubli, Good Sine (koosseisus Maria Paiste ja Rasmus Laks), Kirill Havanski, Gregor Kulla, Katariin Raska ja kirjanikud Jürgen Rooste, Kätlin Kaldmaa, Talvike Mändla, Karl Martin Sinijärv ja Nele Tiidelepp.

Haara kaasa piknikutekk ja tule naudi õdusat õhtut Tartus, Lodjakoja paadikuuri vabaõhusaalis 10. juunil kell 18. Sündmus on tasuta.

Linnujämm on osa Loodusfestivali programmist. Loodusfestival toimub sel korral 10.–15. juunini. Selle aasta festival keskendub meid ümbritsevatele justkui märkamatutele naabritele, kes elavad inimese loodud keskkonnas: parkides, aedades, rõdudel, ka toas. Tule Loodusfestivalile jala või jalgrattaga – nii säästad loodust ja enda tervist!

Linnujämmi korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed koostöös Kirjanike Liidu Tartu osakonnaga. Linnujämmi toetavad Eesti Kultuurkapital ja Keskkonnainvesteeringute Keskus. Artistide ja pealtvaatajate turvalisust tagab Viking Security.