1. Kaitse lemmikut päikesekiirte eest

Karv kaitseb koera päikesekiirte eest. Ära lõika tema karva väga lühikeseks, sest see aitab loomal paremini enda kehatemperatuuri kontrolli all hoida. Kindlasti harja koera regulaarselt, et õhk pääseks liikuma. Jälgi ka piirkondi, mis on karvutud ning vajadusel kasuta ka vastavat kaitsekreemi.

Kui juhtub, et koer saab päikesepõletuse, siis määri ärritunud ja tundlikku piirkonda aloe vera geeliga ning jälgi, et koer seda kohe ära ei lakuks. Aloe vera geel rahustab nahka. Vajadusel näita põletada saanud piirkonda loomaarstile.

2. Vali jalutamisaegu hoolikalt

Ära vii oma koera õue jõige kuumemal ajal. Lase tal päeval pikutada jahutatud siseruumis ning ajasta jalutuskäigud varahommikusse ja hilisõhtusse, kui õues on jahedam. Pea ka meeles, et ära kunagi jäta oma looma kuumal päeval autosse!

3. Hoia siseruumides õhk jahedana

Kui toas on sinu jaoks palav, siis on seal su looma jaoks liiga palav. Tee talle siseruumis mugav paik, kus puhata ja hoia seal õhk võimalikult jahedana.

4. Jälgi oma lemmiku käitumist

Ära hoia oma koera päikese käes. Kui näed, et koer muutub loiuks, vii ta kohe varju. Kui koer hakkab raskelt hingeldama, tema süljekogus suureneb märgatavalt, ta oksendab, tuigub ja on loid, siis vii ta ruttu varju ja jahedasse. Külma vette sellist koera viia ei tohi, sest see võib viia keha šokiseisundisse.

Selle asemel vii koer hästi õhutatud jahedasse ruumi, aseta talle kõhu alla niiske rätik ning anna koerale juua. Abi on ka külma veega täidetud veepudelitest, mille võib koerale küünarnuki ja kõhu alla asetada. Esimesel võimalusel vii lemmikloom ka loomaarsti juurde kontrolli.

5. Külm joogivesi olgu alati saadaval

Kindlasti tuleb jälgida, et koertel-kassidel, aga ka pisematel lemmikloomadel oleks piisavas koguses jahedat vett ja ligipääs pisutki jahedamasse kohta.

Ka tasub teada, et koertele on kuumus ohtlikum, kui kassidele.

6. Ära jäta lemmikut autosse

Kui autos konditsioneer kinni lülitada, võib päikeselises parklas tõusta temperatuur üle 40 kraadi juba loetud minutitega. Lemmikloomadele võib nii kõrge temperatuur väga kiirelt eluohtlikuks osutuda ning isegi lühikeseks poeskäiguks ei tasu oma sõpra üksi autosse jätta.