Kaadrid on filmitud 16 farmis üle Itaalia, Hispaania, Prantsusmaa ja Poola ning kajastavad täpsemalt emiste pidamistingimusi tööstusfarmides. Euroopas kehtestatud praegu veel seaduslik puurisüsteem lubab emiseid sellistes tingimustes pidada ning seetõttu elabki 85% Euroopa emistest sellistes farmides, nagu on videost näha.

„Tööstusfarmides olevad emised veedavad pea poole oma kogu eluajast puuris, kus nad ei saa isegi ringi keerata ning järglaste eest hoolitsemine käib läbi metallvõre. Puhaste ja tarkade loomadena on elu oma väljaheidete sees nende jaoks äärmiselt ebamugav. See stress paneb emiseid näiteks end ümbritsevaid metalltorusid närima,“ kommenteerib olukorda loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad avaliku sektori koostöö juht Merit Valge.

Eelmisel aastal lubas Euroopa Komisjon hakata tegelema seadusandlusega, mis keelustaks Euroopa farmiloomade puuris pidamise. Rahvaalgatus seadusandluse algatamiseks kogus 1,4 miljonit allkirja üle Euroopa ning oli populaarne ka tuhandete loomasõprade hulgas Eestis.

„Inimesed on tihti šokeeritud, kui näevad, et nende kallis liha on toodetud sellistes tingimustes. Seda enam kutsume nii Eesti kui ka Euroopa maaeluministeeriumeid üles ellu viima seadusandlust, et Euroopa Liidus loomi enam sellistes tingimustes ei peetaks. Uuringud näitavad, et koos realistliku üleminekuajaga on see farmidele ka finantsiliselt võimalik,“ lisab Valge Nähtamatutest Loomadest.

Ka Nähtamatud Loomad veab Eestis eest kampaaniat, mis kutsub üles parandama elutingimusi seafarmides ja lõpetama nädalavanuste põrsastel tuimestuseta sabade lõikamise. Juba pea 9000 inimest on allkirjastanud petitsiooni sigade paremate elutingimuste toetuseks.

Loe lähemalt ja tegutse: ciwf.org.uk/cagedcruelty