Sooja ja niisket vihmametsakeskkonda vajav loom, kelle tihedas ja pikas karvastikus elav vetikas muudab karva rohekaks ja aitab laisikul lehestikus paremini peituda, paigutati elama keskkonnahariduskeskuse fuajees asuvasse valgetups-marmosettide ekspositsiooni. Mõlemat liiki võib looduses kohata Lõuna-Ameerika vihmametsas kõrgel puuvõrades.

Schönbrunni loomaaias 3. juunil 2021 sündinud ja esialgu veel nimetu emane kaksvarvas-laisik vajab oma uue elupaiga ja naabritega kohanemiseks veidi aega. Praegu meeldib talle lesida vanadest tuletõrjevoolikutest meisterdatud madalas kiiges kõrgel lae all. Ta on heasüdamlik, kuid kui on vaja end kinnivõtmise eest kaitsta, siis sisiseb ta ähvardavalt ja vehib oma pikkade jäsemete ja teravate kõverate küünistega.

Laisikud on taimtoidulised. Nad söövad puulehti ja võrseid ning õisi ja vilju, aga võivad juhtumisi nahka pista ka putukavastseid või isegi väiksemaid närilisi. Meie laisikule maitsevad noored pehmed vaarikalehed, ka vahtra- ja pärnalehed, eriti muidugi pärnaõied. Ta sööb veel lehtsalatit, kurgi-, porgandi- ja paprikaviile ning hernekaunu. Marjadest armastab ta väga mustikat, kuid vaarikas ja eriti maasikas ei maitse talle kohe üldse. Lisaks saab ta keedetud pruuni riisi, keedumuna ja mineraalaineid.