Õige söök – spetsiaalne eakale loomale mõeldud toit sisaldab kõiki looma tervist toetavaid vajalikke toitaineid. Kui kõrge eaga kaasneb mõni haigus, oskab loomaarst soovitada ka sobivat eritoitu.

Vaata loomale suhu – hammaste ja suuga seotud probleemidega on parem tegeleda varem kui hiljem. Lisaks sellele, et säästad looma ebamugavusest, ennetad ka tõsisemate tervisemurede tekkimist.

Käpad käima – kuigi vananedes võib looma huvi mängimise ja liikumise vastu väheneda, proovi teda liikuma meelitada. Eale kohane liikumine on hea nii lihastele ja liigestele kui looma üldisele tervisele.

Ohutus ennekõike – kui märkad eaka sõbra koordinatsiooni ja rammu vähenemist, vaata kodu kriitilise pilguga üle. Võimalda loomale ohutu ligipääs ta lemmikpaikadesse ja ära luba teda ruumidesse – näiteks garaaž või kelder –, kus ta võib end kogemata vigastada.

Broneeri aeg loomaarsti juurde – probleemide ennetamiseks tasub eaka loomaga regulaarselt tervisekontrollis käia. Kuna loom ei saa öelda, kui kuskilt valutab, tuleb omanikul ise initsiatiiv haarata ja loomaarsti nõuandeid kuulda võtta.

Koos on kõige parem – kiire elutempo juures kipume unustama, et paljude koduloomade jaoks on parim osa päevast talle armsate inimestega koos veedetud aeg. Kuna vanem loom ei saa sageli enda eest hoolitsemisega enam hästi hakkama, võib kammimine saada uueks ühiseks lemmiktegevuseks.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid