Põllumajandus- ja Toiduameti (PTA) loomatervise ja -heaolu osakonna nõuniku Maarja Kristiani sõnul on amet koostöös loomaarstidega teostanud sellel aastal vaktsineerimisi läbi kevade ja suve üle Eesti. Siiski ollakse sellel nädalalõpul suisa viies piirkonnas lemmikuid vaktsineerimas. „Reedest pühapäevani on võimalik lemmikloomi vaktsineerida eri piirkondades Põlva-, Valga- ja Võrumaal. Lisaks saab 26. augustist lemmikuid vaktsineerida Luunja ja Kastre vallas ning 27.augustil Pärnumaal Põhja-Pärnumaa vallas ning Audru, Tõstamaa ja Lääneranna piirkonnas,“ kirjeldas Kristian.

„Väga hea meel on selle üle, et lisaks vaktsineerimisringidele on kampaaniaga Kagu-Eestis liitunud ka väikeloomakliinikud – Põlvas, Räpinas, Leevil, Otepääl ja Võrus,“ lisas Kristian.

Koeri ja kasse tuleb vaktsineerida marutaudi vastu vähemalt iga kahe aasta tagant. Selle eest, et lemmikloomal oleks toiming regulaarselt tehtud, vastutab loomaomanik. Koostöös loomakliinikutute ning veterinaararstidega vaktsineeritakse kolmel päeval kasse ja koeri. Selleks liiguvad meeskondadena eri piirkondades ringi tegevusluba omavad loomaarstid ning erinevatel päevadel pakuvad tasuta vaktsineerimist ka kampaaniaga liitunud loomakliinikud.

Loomaomaniku meelespea vaktsineerimiseks:

· vaktsineeritav loom peab olema terve ning vähemalt 3 kuud vana;

· enne vaktsineerimist tuleks anda lemmikule 10 päeva varem ussirohtu;

· juhul, kui lemmikul on olemas pass või muu dokument, millesse vaktsineerimise andmed kanda, siis tuleks see kaasa võtta;

· loomaomanik peab olema suuteline tagama looma ümbritsevatele ohutu fikseerimise vaktsineerimise ajaks.

Kampaaniaga saab täpsemalt tutvuda marutaud.ee.