„Meile on laekunud info, et väidetavalt on Saku kandis toimunud kolm rünnakut koerte vastu. Kahtlustatakse hunte,“ ütles ELS-i kommunikatsiooni- ja turundusjuht Geit Karurahu. „Kahjuks kõikide juhtumite puhul ei oska kommenteerida, mis koerast sai. Kuid meile on teada, et ühel korral koer hukkus. Lisaks jõudis meile info, et hundid liiguvad ka Saue kandis.“

Selts toonitab: „Kallid loomaomanikud, palun võtke oma lemmikloomad ööseks tuppa või ehitage koerale turvaline aedik. Ketis hoitaval koeral ei ole võimalik ennast vaenlase eest kaitsta ega minema joosta. Aediku saab koerale ehitada sellise, et teine kiskja sinna sisse ei pääse. Loomulikult ärme unusta kasse, ka nemad peaksid olema toas.“

Loomapäästegrupi asutaja Heiki Valneri sõnul on ketikoera omanik ise süüdi, kui looma kaitsetusse olukorda jätab.

„Hunt on tark loom ja võtab ikka sealt, kus vähem energiat kulub. Pererahvas katab neile koeri ketistades laua, sest vaesekesed ei saa vastu hakata ega ka põgeneda. Seega on igasugune hala ja huntide vaenamine üleliigne, sest võsavillem, kes nii lihtsast suutäiest loobub, peab olema haige või on tal lihtsalt kõht ääreni täis,“ rääkis ta. „Reeglina hoiavad hundid inimasustustest eemale, aga külmal ajal, kui toitu napib, on igati tavaline kui metsakutsud ketistatud kodukoera justkui möödaminnes nahka pistavad ning neid selles süüdistada oleks nüüd küll patt.“