ELS valib aasta loomasõbralikku ja -vaenulikku tegu juba 22. korda. Sellel aastal oli loomasõbralike kandidaatide hulgas palju just neid, mis olid seotud abiga Ukrainale. Vaenulike tegude valik oli kahjuks väga lai. Inimestele jäid ette nii lemmikloomad, põllumajandusloomad kui ka metsloomad.

„Inimesi ootab ees raske valik, kuna positiivsete tegude eest tahaks tunnustada ju neid kõiki ja keeruline on ka valida seda kõige loomavaenulikumat tegu, sest paratamatult on üleüldiselt kurb näha, et neid endiselt lauale tuleb ja kahjuks palju,“ lisas ELS- i otsese abistamise juht Elis Järvsoo.

2022. aastal aset leidnud kõige eeskujulikumast ja kõige enam taunitavast avalikkuse tähelepanu pälvinud tegudest valisid ELS-i inimesed välja kummaski kategoorias 3 tegu, millele saavad kõik nüüd oma hääle anda :

Loomasõbraliku teo kandidaadid:

  • Loomaarstid aitasid oma vabast ajast Eesti loomakaitse seltsil steriliseerida ja kastreerida Kihnu kassid;

  • Lapsed kutsusid politseinikud toonekurele appi;

  • Eesti loomaarstid aitavad Ukraina põgenike loomi.

Loomavaenuliku teo kandidaadid:

  • Tartu varjupaik pani magama 21st Setomaalt päästetud koerast juba päästmise päeval 13 koera;

  • Jõhker kurgede tapmine Järvamaal.

  • Vana, haisev ja nõrkenud koerake visati õue varestele söögiks.

Sellel aastal palus selts kõigil inimestel saata nende arvates tiitlit väärivaid tegusid. Nendest pandi kokku valik seltsi liikmetele ja vabatahtlikele, kes hääletasid kummaski kategoorias 3, mis lähevad avalikule hääletusele.

Kolme valitud loomasõbraliku teo sekka ei pääsenud: Helen Woodward Animal Centeri annetas Eesti loomakaitse seltsile Ukraina loomade aitamiseks suure summa; Tallinna linn korraldas koos Eesti loomakaitse seltsiga juba kolmanda Rahvusvaheline loomakaitse konverentsi; Päite loomapargi tegevus ja Nähtamatute loomade poolt Ukraina varjupaiga loomade päästeoperatsioon.

Loomavaenulikest tegudest jäid avalikult hääletuselt välja: Loonalaiul hukkunud veiste juhtum; Kalana suurfarmi jõereostus, mis tappis tuhandeid kalu; julmur lasi rebasele noole läbi selgroo ega lõpetanud looma piinu, naise peale vihastanud Läänemaa mees rebis naise papagoidel pea otsast; Laagris püüdis mees nööriga tiigist pardi ja tappis linnu lapse silme all; metsa alla visatud vastsündinud kutsikad.

Oma hääle saab anda loomasõbralikuma ja -vaenulikuma teo kandidaatidele oktoobrikuu jooksul. Novembris kuulutab ELS hääletuse tulemuste põhjal välja kaks kõige enam hääli saanud tegu: 2022. aasta kõige loomasõbralikuma ja -vaenulikuma teo.

Loe täpsemalt ja tee oma valik siin: https://forms.gle/ZKoTJQhrAFQeByKc6