Mustade kasside pildistamine on keeruline. Kauni foto asemel on tulemuseks sageli lihtsalt üks suur must laik pildil. Piltide nappuse tõttu on mustadele kassidele ka keerulisem kodu leida, sest huviliste leidmisel mängivad pilkupüüdvad fotod väga suurt rolli. Musta kassi kuu raames jagab pikaajalise kogemusega loomafotograaf Kristiina Tammik nippe, kuidas must lemmikloom kaunilt pildile püüda.

  • Ohtralt päevavalgust. Fotograafia kohta on öeldud, et tegemist on valgusega maalimisega ja see peab 100% paika! Kõige paremad pildid saavutad juhul, kui valgust on piisavalt. Samas ei tohiks olla valgust ka ülearu, sest valguslaigud kipuvad loomakese nägu „ära kõrvetama“.

  • Ideaalsed valgustingimused õues on pilvine ilm või toas akna vahetus läheduses.

  • Väldi looma tagant paistvat valgust. See reegel kehtib eriti just musta looma pildistades. Kui valgus paistab looma tagant, on kontrast nii suur ning (telefoni) kaameral on keeruline leida looma näost fookuspunkti, millele teravustada ja fookus sättida. Aknast tuleva valguse kasutamine on väga hea mõte, kuid veendu, et lemmiku nägu oleks suunatud valgusallika poole.

  • Ära aja looma taga. See on vast kõige olulisem punkt. Lase lemmikul rahuneda, suunates teda õigesse kohta, kasutades maiuseid või mänguasju.

  • Looma ilme on väga oluline! Pildistades, unusta täielikult häbitunne ning tee kõike, et saaks lemmiku kauni ilme pildile jäädvustada. Juhul, kui loom on väga ablas, unusta maiused, sest sellisel juhul kipub lemmik soovitud kohalt ära tulema. Kasuta hääli, näita mänguasju, tee huvitavaid helisid. Väldi seejuures aga looma hirmutamist – hirmunud nägu on pildil kohe näha, lisaks muudad olukorra ebameeldivaks ka oma lemmikule.

  • Taust on oluline! Pildi fookuses peab olema sinu kaunis modell. Liiga kirju taust võib fookuse sellelt ära viia. Ideaalsed toonid on mahedad ja kassi kasukast pisut heledamad. Võimalusel väldi liiga tugevat kontrasti ehk musta karvastikuga lemmiku puhul valget tausta. Kassid on väiksed, nende puhul on tausta väga lihtne kontrollida näiteks lina või pleedi abil.

  • Fokusseeri alati silmadele! Sügav silmavaade räägib iseenda eest.

  • Liigu ja katseta erinevaid nurkasid, et mõista, millisest nurgast sinu kuninglik lemmik kõige suurepärasem välja näeb.