„Õnnetusi ikka juhtub ja jääb ka juhtuma. Midagi pole parata,“ nentis Loomapäästegrupi asutaja Heiki Valner.

Õnnetus juhtus ka sõbraliku Pekingi paleekoer Sonyga, kes märkas hilisõhtul teisel pool teed jalutavat koera ja tõmbas perenaise käest lahti, et tutvust sobitama minna. Nagu needuseks sõitis just samal hetkel vaiksel tänaval ka auto, mille juht ei jõudnud reageeridagi.

Omanikud ja koer olid šokis, sest vigastused olid karmid - vaagen mitmest kohast puruks, lisaks veel lausa kolme käpaluu murrud. Nad pöördusid koheselt Eesti Maaülikooli Kliiniku erakorralisse vastuvõttu, kus saadi koerake juba korralikult üle vaadata.

Sony

Kliinikus tuvastati Sonyl vaagna hulgimurrud (ristluu ja niudeluu luksatsioon), lisaks vasaku puusaliigese luksatsioon, mis vajab samuti kirurgilist sekkumist. Sony parema esijäseme küünar- ja kodarluu on samuti murdunud ning luuotsad on nihkunud ja vajavad seetõttu samuti kirurgilist fikseerimist.

Sony on praegu tugevate opioidsete valuvaigistite all, kuid ta ei tunne ennast siiski piisavalt mugavalt, et rahulikult puhata. Ta ei suuda hetkel vaagna seisukorra pärast iseseisvalt seista ning vajab seetõttu kusepõie püsikateetrit ja uriini kogumiskotti.

Arvestades tema vigastusi on Sony paranemisvõimaluste parandamiseks vajalik kirurgiline sekkumine. Konservatiivne ravi ilma kirurgilise sekkumiseta ei pruugi anda head ravitulemust - murrud ei pruugi kas üldse paraneda või jääb loomale tugev longe ja pidev valu kogu tema eluks.

„Kliinikust kirjutati ja uuriti maad kas Loomapäästegrupp saab arve tasumisel appi tulla, sest omanikud on Ukraina sõjapõgenikud, kellel raske olukorra tõttu puudub finantsiline võimalus oma perekonnaliiget aidata. Ise nad saavad panustada ainult 500 euroga, aga vaja läheb umbes viis-kuus korda rohkem,“ selgitas Valner. „Ikka aitame ja loodan siinjuures kõikide loomasõprade kaasabile ja toetusele - jätke palun nädalavahetusel üks kohvitops, kokteil või õllelake ostmata ja palun annetage see raha hoopis Sony operatsiooni tarbeks. Oleks ju ikka ilmatuma narr küll, kui pääsed kuulide ja pommide alt eluga tulema ning siis jääd turvalises linnakeses tobeda juhuse tõttu sellest ainumast eluimekingist ilma.“

Sony

Annetustega saab aidata:

Loomapäästegrupp MTÜ

EE437700771003183318

Sony ravikulud

Loomapäästegrupi annetustelefonid on:

900 1313 (5.-)

900 1414 (10.-)

900 2323 (25.-)

Jaga
Kommentaarid