Täna alustas MTÜ Nähtamatud Loomad kuu aega kestvat annetuskampaaniat, millega luuakse Eestis haruldane puurielust päästetud kanade turvakodu. Kampaaniale on õla alla pannud ettevõtjast loomasõber ja suurannetaja, kes kahekordistab kõik projekti jaoks tehtud annetused.

Detsembrikuine annetuskampaania on igal aastal olnud organisatsiooni kõige enam toetajaid koguv heategevusüleskutse. Tuhanded inimesed ulatavad abikäe, et aidata parandada intensiivkasvatuses loomade kitsaid elutingimusi või luua kõrgema heaoluga alternatiive. Sel aastal plaanib loomakaitseühendus rajada turvakodu puurikanalas hukkamisele mõeldud lindudele, et anda neile uus võimalus heades tingimustes elupäevad lõpuni veeta.

„Kui päästsime ühest Eesti suurimast puurikanalast 170 hukule määratud kana, nägime, kui suur hulk inimesi elas kaasa, et need linnud saaksid uutes kodudes rahulikult edasi elada. Loomade ja lindude heaolu, keda toidutoomises kasutatakse, on Eesti elanikele üha olulisem. Seda näeme ka toidukaupluste lettidel, kus kasvab vabapidamisest pärinevate munade osakaal. Turvakodu rajamisega saame päästa linnud julmast surmast ja rääkida avalikkusele, miks kõrgem heaolu nende tarkade lindude puhul oluline on,“ kommenteeris Nähtamatute Loomade tarbijateadlikkuse koordinaator Brigitta Nõmmik.

Annetuskampaania eesmärk on koguda 10 000 €, millega rajatakse turvakodu, organiseeritakse päästeoperatsioon hukkamisele mõeldud lindude väljaostmisega ning luuakse materjalid munatootmise kanade heaolu kohta tarbijateadlikkuse tõstmiseks.
Kampaania koduleht - https://www.aitan.nahtamatudloomad.ee/