November on igal aastal karusloomafarmides tapmishooaeg ehk sel ajal hukatakse loomad, kellest tehakse karusnahast tooted. Kuigi Eestis karusloomafarmid keelustati, ei lähe mitmel pool maailmas loomade saatus ikkagi kergemaks.

Loomuse poolt avaldatud videos ja piltidel on näha massiliselt äsja tapetud naaritsaid, kellest saavad karusnahksed tooted, ning veel elusaid naaritsaid, keda ootas sama saatus. Lisaks on paljude loomade käppadel näha veriseid vigastusi.

Tapetud naaritsad

Karusloomafarmides kasutatavad tapmismeetodid seavad esikohale kasumi, st kõige olulisem on karusnaha kvaliteet. Seetõttu tapetakse väiksemad loomad nagu naaritsad gaasiga.

Gaasi kasutamine tähendab loomadele stressirohket, aeglast ja valulikku surma. Neil võib teadvuse kaotamiseks kuluda kuni 15 piinavat sekundit ja seejärel suremiseks veel 15 minutit. Mürgise gaasiga täidetud pimedas kastis satub loom paanikasse, hüppab, rebib seinu, püüab põgeneda. Kui loom pärast 10–15-minutilist lämmatamise protseduuri siiski ellu jääb, viib tapmistöö lõpuni inimene.

„See, mis toimub karusloomafarmides, ongi julm. Ühegi elusolendi ära kasutamine ja tapmine kitsa huvirühma edevuse rahuldamiseks ei saagi olla midagi muud,“ selgitas Loomuse juhatuse liige Anu Tensing. „Enamik meist ju ei toeta sellist julmust ning on viimane aeg visata karusloomafarmid ajaloo prügikasti.“

Igal Euroopa Liidu kodanikul on võimalus anda oma panus selle julma praktika lõpetamiseks, allkirjastades Euroopa kodanikualgatus „Karusnahavaba Euroopa“. Oma allkirjaga toetad nii karusloomafarmide tegevuse kui ka farmidest pärit karusnahast tehtud toodete müügi keeldu kogu Euroopa Liidus. Oma toetusallkirja on juba andnud ligi miljon Euroopa Liidu kodanikku, sealhulgas vaid natuke üle 1600 eestlase.