Mupole laekus eile ühistranspoprdis sõitnud reisija kirjeldus seal toimunud intsidendist:

Sõitsin bussis nr 72. Ühes Sõle tänava peatuses sisenesid mees ja naine koeraga. Koer oli suur ja ilmselgelt tundis end ebamugavalt ja oli rahutu. Õnneks oli bussis omaette koht laste käruga mõeldud reisijatele, kuhu paar koera suunas, seal seisnud meesterahvas astus kiiresti eemale ja vahetas kohta.

Koer puikles nii- ja naapidi, aga lõpuks heitis pikali ning pistis nina perenaise jalgade vahelt välja, just reisijate vahekäigu poole. Järgmises peatuses tuli peale päris palju rahvast ja koer vahetas rahutult oma positsiooni. Seekord nügisid omanikud teda jalgadega, nii, et nägu oli seina poole.

Kuna väljusin järgmises peatuses ja hetkel põles bussile valgusfooris punane tuli, siis otsustasin küsida, kas koeraomanikud on kursis, et Tallinnas peab koeral ühistranspordis sõites olema peas suukorv? Omanikud ei reageerinud ei eesti ega ka venekeelsele terele ja küsimusele, mis keeles nendega suhelda võib.

Kuna buss hakkas sõitma, siis ütlesin, et nendel on väga armas koer, aga siinsete seaduste järgi peab koeral olema bussis sõites suukorv. Selle peale keeras mees ringi ja teatas külmalt: „Siis pane oma seaduste järgi suukorv pähe ja ära haugu inimeste peale!“

Kas ma järgmine kord inimese tähelepanu eksimustele juhin? Vaevalt küll!

Mupo tuletab meelde, et vastavalt Tallinna koerte ja kasside pidamise eeskirjale peab ühissõidukis sõites koer või kass olema jalutusrihma otsas ning koer peab kandma suukorvi.

Koera või kassi on ühissõidukis lubatud vedada ka nõuetele vastavas kandevahendis.

„Tegemist on ebameeldiva juhtumiga, kuid julgustame siiski kaasreisijaid samalaadsetes olukordades reageerima. Parem koeraomanikku seaduse nõudest informeerida, kui tunnistajaks olla võimalikule koeraründele ja sellest tulenevatele tagajärgedele. Nagu näiteks aastatetagune juhtum, kus muidu rahulikult perenaise süles istunud väike koer temaga suhtlema asunud meesterahvast näost hammustas. Parem olla ettevaatlik ja mõelda paar võimalikku käiku ette, koerte reaktsioon võib olla etteaimamatu.,“ paneb Mupo pressiesindaja Meeli Hunt inimestele südamele.