„Kehra vallas läks küla peale uitama eriline koduloom, kes tekitas naabrimehes omamoodi emotsioone. Nime ega omaniku kontakti kaelarihmal kirjas ei olnud,“ märkis postituse teinud kohalik meesterahvas ja lisas, et tegelikult ta ei teagi, mis loom see täpsemalt on,“ avaldas Elu24 enda hinnangul ilmselt nunnu loomauudise, millel pole aga mingit tõepõhja: ühismeedias kaameli foto lisanud mees oli tegelikult jaganud pilti, mis on tehtud looma koduterritooriumil. Nalja autor seevastu väitis avalikult, et kaamel tungis tema aeda ja oli igati sõbralik.

Kodukaamel Zabo hulkumas ei käi

„Alustaks sellest, et kaamel ei uita külavahel. Pildil on kaamel oma kodus. Päris õige naabrimees teab väga hästi, mis loomad meil tegelikult on, ja tunneks ka kaameli ära, sest erinevalt postituse teinud Gerrit Sepast on tema Zaboga kohtunud. Libanaabrimehe pakutud muudest looma- ja linnuvariantidest ei esine meie talus küll ükski,“ lükkab kaameli perenaine Jane Kurbas valeinfo ümber. „Sama hästi võiks öelda, et loomaaias on loomad puuris ainult nende enda kaitseks ja on täiesti okei ronida nende juurde puuri, sest nad näevad ju nii sõbralikud välja.“

Teda häirib mõte, et uudishimulikud inimesed hakkavad Eesti ainsat kodukaamelit vaatamas, katsumas ja pildistamas käima (pärast libauudise ilmumist on teda juba tülitatud), mistõttu ta palus ka postituse autoril looma asukohta mitte avaldada.

„Ma isegi ei tea, kus ta asub. Ma sain lihtsalt selle pildi ja tegin naljaks. Minu arust kukkus norm nali välja,“ vastas mees seepeale sõnumi teel.

Nali võikski süütuna tunduda, kui Zabo poleks keerulise lapsepõlvega hiiglasekasvu loom, kelle käitumist ette aimata pole võimalik. „Kaamel võib vale kohtlemise korral olla vägagi eluohtlik loom. Ehmumise korral võib ta inimesest või muudest loomadest lihtsalt üle joosta ja jalgadega virutada, tema ei küsi, kas laps või leopard,“ põhjendab Jane ja rõhutab, et ei vaja loomale mingit tähelepanu. „Kaamel ei ole mingi kaisukaru!“

Kodukaamel Zabo

Ta toob näited kaameli võimekuse kohta:

-Kaameli eest ära ei jookse, sest ta võib joosta kuni 65 km/h.

-Kihvad on mõne sentimeetri pikkused, hammustuse jõud 28 kilo ruutsentimeetri kohta, haavad võivad olla surmavad.

-Kaamelit ei tohi kunagi solvata, ta jätab meelde igaveseks ja võimalusel teeb tagasi. Surma saamise võimalusi on mitmeid.

-Kaamelid üldiselt päris niisama ei sülita su, pead ikka millegagi väga ära teenima.

-Kaameli sülg pole vaid ila vaid haisev poolseeditud söök

„Me ei ole mingi avatud talu ja kaamel pole hobune, et teda vaatamas ja patsutamas käia. Huvi korral minge loomaaeda, seal on kaamelid täitsa olemas!“ paneb Jane inimestele südamele. „Soovime pakkuda oma loomadele rahulikku ja turvalist keskkonda, et nende kodu võiks olla nende varjupaik. Inimesed on juba niigi neile palju kurja teinud.“